https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cez-se-rozhodl-prodat-nase-zdravi-aneb-konec-uhli-v-nedohlednu-ld
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: ČEZ se rozhodl prodat naše zdraví, aneb konec uhlí v nedohlednu‼️

7. října 2019 | Strana zelených
Elektrárna Počerady je největším znečišťovatelem ovzduší v České republice a má dosah i za hranice. Ovlivňuje tedy zdraví milionů lidí. Elektrárna dosluhuje a její provoz měl být ukončen během několika let. Nyní se Skupina ČEZ rozhodla elektrárnu prodat uhlobaronovi Tykačovi. Co ho ke koupi vede? Zcela jistě si nekupuje elektrárnu, aby ji brzy zavřel kvůli útlumu uhelné energetiky. Takže očekávejme další nemoci a úmrtí. Ale s tím si nikdo hlavu neláme.

„Prodat elektrárnu Počerady Tykačovi by bylo zločinem na životním prostředí. Stát by měl připravit jasný útlumový program uhelné energetiky a státem ovládaný ČEZ by měl být jeho tahounem. Vzhledem k tomu, že vyvážíme 16TW elektrické energie ročně, může být plán postupného zavírání uhelných elektráren poměrně velkorysý. A je třeba rehabilitovat energii ze slunce a větru. V Česku jsou doslova milióny střech a z nich většina může posloužit pro umístění solárních panelů pro výrobu elektřiny nebo alespoň ohřev vody. Doba uhelná končí!", kritizuje naši uhelnou energetiku Petr Štěpánek, předseda Strany zelených.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist