https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/change-zivotni-hodnoty-ve-zmenach-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice, z.s.: Change – životní hodnoty ve změnách klimatu

7. února 2019 | Energy Centre České Budějovice, z.s.
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Česko-rakouská interaktivní výstava „Change - životní hodnoty ve změnách klimatu“ se v prosinci 2018 přestěhovala z Windhaagu bei Freistadt do Českých Budějovic, kde bude zejména školním kolektivům bezplatně k dispozici do poloviny dubna 2019.

Žáci si na výstavě spočítají vlastní uhlíkovou stopu, společně s lektory z Energy Centre České Budějovice se zamyslí nad možnostmi jejího snížení a nad termíny: odpovědná spotřeba, úspory energie, obnovitelné zdroje energie a udržitelnost. Skenery a interaktivní panely nahradí tužku a papír, vyučovací hodina uběhne jako voda a závěrečné porovnání výsledných hodnot inspiruje ke snížení produkce CO2 v oblastech spotřeby, mobility a bydlení.

Je 10 tun CO2 na osobu a rok hodně nebo málo? Jaký je evropský průměr a jaký cíl? Přijďte si pro odpovědi na výstavu Change - životní hodnoty ve změnách klimatu. Rezervace termínů na tel. č. 387312518.

Výstavu navrhl Klimabündnis OÖ (Spolek na ochranu klimatu Horní Rakousko) a Klimarettung OÖ (Záchrana klimatu Horní Rakousko) a do pohraničního regionu Mühlviertel – jižní Čechy ji přivezl spolek Energie Bezirk Freistadt. V rámci programu „INTERREG – Rakousko – Česká republika“ byla výstava pojata jako dvojjazyčná.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist