https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chceme-v-rozpoctu-usetrit-80-miliard-predlozili-jsme-konkretni-navrhy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Chceme v rozpočtu ušetřit 80 miliard, předložili jsme konkrétní návrhy

2. prosince 2020 | ODS
Občanští demokraté splnili svůj slib a představili úspory ve státním rozpočtu ve výši 80 miliard korun.

„Základními programovými východisky ODS v oblasti veřejných financí jsou nízké daně a rozpočtová odpovědnost. V minulých týdnech se nám povedlo zrušit superhrubou mzdu a tím nechat lidem více peněz, které si sami vydělají. Logicky nyní musí následovat druhý krok – předložení úspor, které pokryjí výpadek státního rozpočtu. Našim expertům se podařilo najít úspory přesahující 80 miliard korun, které jsme předložili jako pozměňovací návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Stát v posledních letech významně nabobtnal a my mu teď ordinujeme odtučňovací kúru. Z námi nalezených úspor ve výši 80,8 miliardy korun stojí za zmínku především úspora téměř 22,5 miliardy korun za neinvestiční nákupy státu. Celková výše položky je 123 miliard a stát by měl šetřit především na svém provozu. Každoročním evergreenem jsou pak neinvestiční dotace, které většinově shrábnou velké firmy a koncerny, nikoliv malí a střední podnikatelé, v této kapitole se dá uspořit téměř jedenáct miliard, stejně tak chceme ubrat 5 miliard na dotacích pro solární elektrárny. Podle NKÚ jsou ve státní správě neobsazená místa za 9 miliard korun a podle samotných ministrů této vlády je možné snížit počet státních zaměstnanců o 5–10 %, proto navrhujeme snížení rozpočtu v této oblasti o 16,8 miliardy korun,“ vysvětluje místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist