Monika Rohlenová "> Cirkulujme! Webinář a soutěž pro školy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cirkulujme-webinar-a-soutez-pro-skoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zálohujme.cz: Cirkulujme! Webinář a soutěž pro školy

25. dubna 2022 | Zálohujme.cz
Autor: Monika Rohlenová, tel: +420608259307
Studenti z neziskové organizace SEN (Studentská Energie Národa) společně s iniciativou Zálohujme.cz uspořádali webinář, který žákům a studentům představí základní principy cirkulární ekonomiky v teorii i praxi. Online hodina vhodná k doplnění environmentální výuky odstartuje soutěž pro školy s názvem Cirkulujme. Ambasadorem projektu je zpěvák Tomáš Klus.

Co je to cirkulární ekonomika, jak se liší od té lineární, proč je dobré o ní něco vědět, a jak může pomoci planetě. To se dozví žáci druhého stupně a studenti středních škol od Vojty Voseckého, odborníka z Circle Economy, Kláry Hálové z Mattoni 1873 a Andrey Brožové z iniciativy Zálohujme.cz. Akci pořádá skupina aktivních studentů z organizace SEN pod vedením studenta 2. ročníku Akademického gymnázia Štěpánská v Praze Tadeáše Vylity. „Máme za sebou úspěšný projekt pro školy s názvem Byznysování a chtěli jsme na něj navázat tématem, které se vztahuje k životnímu prostředí. Cirkulární ekonomika souvisí s obojím – byznysem i životním prostředím a řada odborníků v ní vidí řešení, jak zmenšit dopady lidské činnosti na planetu. A protože to je budoucnost, měli bychom o ní přemýšlet především my, žáci a studenti,“ vysvětluje Tadeáš Vylita ze SEN.
Úvodní 50minutový webinář zašle organizátor po registraci na webu www.cirkulujme.cz. „Ačkoliv je environmentální výchova součástí výuky přírodovědných i společenskovědních předmětů, vítáme každou smysluplnou "mimoškolní" akci, která motivuje studenty k zamyšlení nad současnou situací v životním prostředí a nad tím, jak by se každý mohl sám zapojit,“ sděluje třídní učitel Tadeáše Vylity a učitel biologie na Akademickém gymnáziu Jiří Brada.

Absolventi webináře se mohou přihlásit do navazující soutěže, vymyslet co nejlepší projekt, prohloubit svůj zájem o téma, a navíc získat některou z cen. Stačí, když si týmy po dvou až třech členech či jednotlivci odpoví na otázku: „Jak můžete ve svém každodenním životě využít principy cirkulární ekonomiky? Dokážete minimalizovat produkci odpadů v domácnosti nebo znovu používat zdánlivě jednorázové výrobky?“. Poté by měli zpracovat projekt, jehož výstupem je například video, prezentace, povídka, foto příběh, koláž nebo jiný kreativní způsob, který je možné odevzdat online.
„Ze spolupráce se studenty, z jejich nadšení a aktivity máme obrovskou radost. Naše iniciativa je založena na úsilí chovat se k životnímu prostředí tak, aby se za nás budoucí generace nemusely stydět. A cirkulární ekonomika je tou správnou cestou. Co přesně to znamená studentům i učitelům přiblížíme prostřednictvím webináře a soutěže,“ doplňuje Andrea Brožová, mluvčí iniciativy Zálohujme.cz.

Informace k soutěži na: www.cirkulujme.cz
Monika Rohlenová, tel: 420608259307
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist