https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cistejsi-modni-prumysl-podle-cope-nesmrtelny-design-a-kvalitni-materialy-ktere-vydrzi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

COPE: Čistější módní průmysl podle COPE? Nesmrtelný design a kvalitní materiály, které vydrží

18. června 2020 | COPE
Autor: Tereza Suntychová, tel: 721241975
Obzvláště v dnešní proměnlivé době je pravý čas myslet na kvalitu, která vydrží několik let. Každé nákupní rozhodnutí totiž ovlivňuje podobu světa kolem nás. Právě proto COPE usiluje o čistější módní průmysl, k němuž vedou inovativní postupy, etická výroba, materiály šetrné k přírodě, kvalitní zpracování a nadčasový design.

Vyrazte na výlet do přírody nebo na nerušenou procházku po městě v pohodlném nadčasovém outfitu s minimálním dopadem na planetu. Značka udržitelného oblečení COPE má spoustu novinek na jaro a léto. Uvolněné střihy, stylové dřeváky nebo snové spodní prádlo.

Kvalitu před kvantitou upřednostňuje také značka Beaumont Organic, jejíž modely jsou oslavou divokých luk a harmonické krásy přírody. Přirozenost se propisuje do tlumených odstínů, vzdušných střihů i přírodních materiálů. Nechybí oversized základy šatníku: bílá košile, měkká mikina a medově žluté šaty.

Pro milovnice unikátního spodního prádla je tu londýnská značka Dora Larsen. Zapomeňte na černou a bílou. Kolekce vyniká rafinovanými střihy a rozmanitými barevnými kombinacemi. Světle limetková s šeříkovou nebo třeba karamelová s nebesky modrou. Přitažlivý design ovšem neubírá na komfortu při nošení.

Skandinávská značka, která chce měnit módní průmysl k lepšímu. Sází přitom na jednoduchý design s maximálním důrazem na udržitelnost a revoluční řešení.

Uvolněný outfit skvěle doplní pohodlné dřeváky od britské rodinné firmy Kitty Clogs. Stylové nazouváky se inspirují tradiční obuví ze Švédska, kde se také vyrábí v souladu s principy udržitelné produkce. Kůže z malé italské koželužny se barví bez chemie a dřevo pochází z kontrolovaného lesnictví s certifikátem FSC.

Pány potěší minimalistický streetwear od dánské značky Native North odkazující k pracovnímu oblečení skandinávských řemeslníků ze 70. let. Univerzální bundy, košile a džíny z odolného materiálu zaručeně poslouží dlouhá léta.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist