https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/clen-predsednictva-sz-daniel-pitek-obdrzel-cenu-josefa-vavrouska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Člen předsednictva SZ Daniel Pitek obdržel Cenu Josefa Vavrouška

2. června 2016 | Strana zelených
Člen předsednictva Strany zelených Daniel Pitek dnes obdržel Cenu Josefa Vavrouška za výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí. Toto ocenění uděluje každoročně Nadace Partnerství. Je spjato se jménem předního českého ekologa, ministra životního prostředí ČSFR Josefa Vavrouška, který v roce 1995 tragicky zahynul při pádu laviny.

“Pokud si člověk uvědomí, že není vládcem a pánem této země a přírody, ale jednou její součástí, a začne se podle toho chovat, tak se mu bude žít lépe. Každý můžeme přispět k proměně smýšlení lidí a nepotřebujeme k tomu velké vzdělání nebo výjimečný talent, stačí jen chtít a udělat konkrétní čin ve prospěch celku,” uvedl k ocenění Daniel Pitek.

Na čerstvém držiteli Ceny Josefa Vavrouška je podle jeho kolegů výrazná především jeho činorodost a právě ochota pracovat ve prospěch celku. Než aby si v klidu užíval vydělaných peněz, postupně nakoupil stovky hektarů zemědělské půdy a začal na ní vysazovat zaniklé ovocné sady, obnovovat vykácené remízky, zakládat mokřady, tůně a rybníky. Kromě obchodování se dřevem a sádrokartonem provozuje ekologické zemědělství, založil jelení farmu, chová ovce a koně. Úspěšně bojoval proti plánům developerů zastavit satelitním městečkem pole pod Milešovem, nyní se angažuje hlavně v boji s mysliveckou lobby a hájí zájmy drobných vlastníků zemědělské a lesní půdy.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist