https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cmmj-je-hlasem-ceskych-myslivcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Českomoravská myslivecká jednota: ČMMJ je hlasem českých myslivců

Českomoravská myslivecká jednota je již 98 let většinovým hlasem českých, moravských a slezských myslivců. V současné době sdružuje a obhajuje společné zájmy 80 % držitelů loveckých lístků. Mezi tyto zájmy patří mj. ochrana myslivosti jako kulturního dědictví a ochrana přírody, krajiny a volně žijící zvěře. Důrazně se ohrazujeme proti snahám jiných osob hovořit „v zájmu“ myslivců.

Poslanecká sněmovna v těchto dnech projednává návrhy novely zákona o myslivosti. Někteří poslanci a nátlakové neziskové organizace v debatě o těchto zákonech vystupují s argumenty, které mají budit dojem, že představují názory či dokonce hájí zájmy myslivců.

Hovořit jménem většiny myslivců, a tedy reprezentovat jejich zájmy, je oprávněna pouze Českomoravská myslivecká jednota, která jako jediná organizace v České republice většinu myslivců na základě dobrovolnosti sdružuje. Jednota je demokraticky řízenou organizací, tedy její názory reprezentují názory většiny jejích členů. Vyjádření jiných osob, která jsou v rozporu s veřejně známými stanovisky Českomoravské myslivecké jednoty, nemohou být za většinový názor českých myslivců považována. Totéž platí i pro jakoukoli snahu využívat myslivce a jejich domnělý prospěch k obhajobě změn myslivecké legislativy.

Českomoravská myslivecká jednota se ohrazuje proti snaze Hnutí Duha, Svazu vlastníků půdy, Asociace soukromého zemědělství, Pro Silva Bohemica a dalších organizací prezentovat tzv. saský model mysliveckého hospodaření jako výhodný pro myslivce. Jsme přesvědčeni, že nikdo jiný než myslivci sami není způsobilý hodnotit, co bude pro myslivce výhodné.

Největší myslivecká organizace také odmítá snahu stejných organizací a poslance Petra Bendla obhajovat zavedení bezpodmínečného práva lovu pro vlastníky některých honebních pozemků ubývajícím počtem aktivních myslivců. Je pravda, že aktivních myslivců ubývá. Na množství ulovené zvěře se to ale neprojevuje. Myslivci své úkoly objektivně zvládají a bez větších obtíží plní plány lovu. Argumentaci nevyžádanou pomocí myslivcům považujeme za čistě účelovou.

V případě zájmu o jakékoli stanovisko myslivců prosím kontaktujte Českomoravskou mysliveckou jednotu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

26.3.2021 12:29
V prvé řadě je třeba Saský model zakázat! Tím mám na mysli i ten z 18 tého století!
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist