Dalibor Kotek "> Co spadá pod zateplení domu? - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/co-spada-pod-zatepleni-domu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Stav Agency s.r.o.: Co spadá pod zateplení domu?

22. září 2023 | Stav Agency s.r.o.
Autor: Dalibor Kotek, tel: 602458045
Zateplení fasády: Tento způsob spočívá v přidání izolační vrstvy na vnější stranu budovy. Izolační materiál je obvykle umístěn mezi nosnou zdí a fasádou, poté je fasáda znovu zrekonstruována. Tímto způsobem se zabrání úniku tepla ven.
Zateplení střechy: Toto je důležité, protože teplo stoupá a pokud střecha není dobře izolována, může dojít k velkým tepelným ztrátám. Izolační materiál se umísťuje pod střešní krytinu nebo mezi stropní nosníky.
Zateplení podlahy: Tato metoda zlepšuje tepelnou izolaci podlahy budovy. Izolační materiál se často umisťuje pod podlahovou krytinu nebo mezi nosné prvky podlahy.
Výměna oken a dveří: Stará okna a dveře mohou být hlavním zdrojem úniku tepla. Moderní energeticky úsporná okna a dveře mohou výrazně snížit tepelné ztráty.
Zateplení podkroví: Pokud máte nepoužívané podkroví, můžete ho zateplit a vytvořit tak další izolovaný prostor v domě.
Správná ventilace: Zajištění správné ventilace je důležité i pro provedení zateplení, aby se neobjevily problémy kvalitou vzduchu uvnitř domu.
Zateplení domu může být nákladný proces, ale může vést k dlouhodobým úsporám na vytápění a zlepšení celkového komfortu v budově. Náklady lze snížit pomocí dotací, které stát na zateplení poskytuje. Před zateplením je důležité provést důkladnou analýzou a zvážit různé izolační materiály, aby byl dosažen co nejlepší efekt pro danou budovu. V případě zájmu o posouzení vaší budovy se můžete obrátit na firmu Stav Agency s.r.o. z Liberce. Odborní pracovníci posoudí současný stav, doporučí nejvhodnější řešení a v případě zájmu pomohou se zajištěním dotace a provedou kompletní realizaci.
https://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-budov/
https://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-panelovych-domu/
https://www.stav-agency.cz/2023/08/14/porovnani-tepelnych-izolaci/
Dalibor Kotek, tel: 602458045
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist