https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cop26-dokazi-svetovi-predstavitele-prekrocit-stin-kapitalismu-strana-levice-pozaduje-systemove-zmeny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Levice: COP26: Dokáží světoví představitelé překročit stín kapitalismu? Strana Levice požaduje systémové změny

4. listopadu 2021 | Levice
Ve dnech 31.10. až 12.11.2021 se ve skotském Glasgow schází 26. konference OSN o změně klimatu (klimatický summit) – COP26. Bude toto jednání jen předváděním světových politiků v tom, kdo z nich nejvíce zezelená?

Z prvních projevů se zdá, že ano. Někteří z nich, včetně českého dosluhující premiéra Babiše, se nesnaží ani o to. Zaujímají obranářskou politiku mrtvého brouka a ukazují jinam, aby sami předvedli, že opatření proti klimatické změně neberou vážně.

Plně rozumíme mladým aktivistkám, které požadují okamžité a konkrétní akce pro snížení emisí. Dnes se jedná o budoucím prostředí, ve kterém bude žít dnešní mladá generace a její děti.

Chceme systémová opatření. Stávající kapitalistický systém, který klimatickou změnu způsobil, jen přemalovává hnědou ekonomiku na zelenou. Ale to nestačí. Ne nadarmo existují návrhy na přejmenování současné epochy na kapitalocén.

Požadujme od světových politiků:
* Berte už konečně cíl udržet oteplení do 1,5°C vážně.
* Zveřejněte bilance, ať je jasné, kdo jsou největší producenti emisí CO2 a skleníkových plynů.
* Přestaňte podporovat fosilní paliva, investujte do změny.
* Nepřipusťte dopad změn na chudé lidi, u nás i kdekoliv ve světě.
* Vytvářejte rekvalifikační programy pro pracující z útlumových sektorů.

Strana Levice požaduje systémové změny, ne plané sliby.

Strana Levice má sociálně zaměřený přechod od fosilních zdrojů na obnovitelné ve svém programu. Považujeme změnu klimatu je největší výzvou naší doby.

Prosazujeme rychlou transformaci našeho hospodářství na ekologicky udržitelné, jejíž součástí bude podpora pro lidi uhelných regionů a vznik nových pracovních míst. Chceme energetiku založenou na obnovitelných zdrojích energie. Nikoho nenecháme na holičkách.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist