https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cr-ceka-mnoho-prace-pri-uspesne-implementaci-klimaticke-dohody-v-parizi-rekl-na-setkani-s-velvyslanci-ministr-brabec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: "ČR čeká mnoho práce při úspěšné implementaci klimatické dohody v Paříži," řekl na setkání s velvyslanci ministr Brabec

25. února 2016 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 122 396, 739 242 382
Dnes se se ministr Richard Brabec setkal s velvyslanci a vysokými představiteli zastupitelských úřadů v Praze. Výroční setkání se konalo na zámku Štiřín. Ministr Brabec prezentoval úspěchy dosažené MŽP i vize a klíčové priority pro následující rok.

Ve svém projevu ministr Brabec vyzdvihl téma změny klimatu ve spojitosti s úspěšnou konferencí UNFCCC COP 21 v Paříži. "Českou republiku čeká i nadále mnoho práce ohledně úspěšné implementace uzavřené dohody. Také se bude účastnit mezinárodních vyjednávání, a to jak na globální, tak na regionální úrovni. Jsou zde rovněž tři uskupení, jimž ČR v tuto chvíli předsedá, jsou jimi Visegrádská skupina, Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje a Karpatská úmluva," dodal ministr Brabec.

Kromě závazků plynoucích z členství v EU existují také domácí priority. Ministr Brabec mezi nimi uvedl oběhové hospodářství, prevenci povodní i sucha a ochranu ovzduší. Zdůraznil, že „úzká spolupráce s velvyslanectvími je nezbytnou podmínkou pro úspěšné splnění všech závazků“. Ministerstvo životního prostředí je připraveno sdílet dovednosti s partnery v zahraničí a napomáhat českým firmám při zavádění environmentálních technologií po celém světě.

Během setkání mělo na 80 účastníků příležitost s ministrem osobně hovořit o vzájemných vztazích jejich zemí a ČR v oblasti životního prostředí.
Petra Roubíčková, tel: 267 122 396, 739 242 382 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist