https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cr-muze-prijit-o-7-mld-z-eu-prirodu-muzeme-za-evropske-penize-chranit-nebo-ji-za-cinske-betonovat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: ČR může přijít o 7 mld. z EU – Přírodu můžeme za evropské peníze chránit, nebo ji za čínské betonovat

5. dubna 2016 | Strana zelených
Autor: Jan Žáček
„Zatímco čínská návštěva minulý týden sdělila, že vodní dopravu v ČR podpoří miliardovou investicí do výstavbu kanálu Dunaj-Odra-Labe, Evropská komise právě sdělila, že vodní doprava v ČR může přijít o miliardy evropských dotací, protože vláda před měsícem nezařadila lokality na Labi mezi chráněná území. No takže: buď si můžeme za evropské peníze přírodu chránit, nebo ji za čínské betonovat,“ uvádí Matěj Stropnický, předseda SZ v reakci na zprávu, že ČR může přijít o sedm miliard Kč z peněz EU na vodní dopravu.

„Již před dvěma měsíci, jsme upozorňovali, že Česko nezařazením lokalit na Labi mezi chráněná území, nesplnění smluvní závazky k EU a přijde o část evropských dotací. Sedm miliard korun může být teprve začátek. Ustupovat snahám o splavnění Labe výstavbou jezů v době, kdy vody enormně ubývá a koryto řeky bývá velice často na minimálním stavu vody, považuji za další pochybení vlády premiéra Sobotky, podobné nedávnému rozhodnutí o prolomení těžebních limitů hnědého uhlí v Ústeckém kraji. Vláda musí lokality mezi chráněná území neprodleně zařadit,“ říká Daniel Pitek, člen předsednictva SZ a soukromý zemědělec z Ústeckého kraje.
Jan Žáček tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist