Filip Šebek "> ČRA spolupořádá třetí ročník prestižního ocenění za udržitelnost - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cra-spoluporada-treti-rocnik-prestizniho-oceneni-za-udrzitelnost-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká rozvojová agentura: ČRA spolupořádá třetí ročník prestižního ocenění za udržitelnost

5. března 2019 | Česká rozvojová agentura
Autor: Filip Šebek, tel: 776160952
V letošním roce se opět uskuteční udílení unikátního ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Ceny SDGs 2019 ocení konkrétní projekty, strategie a aktivity, které podnikají organizace či jednotlivci s cílem měnit svět k lepšímu. Hlásit projekty, které přispívají nejen k lepšímu Česku, je možné od 1. do 31. března 2019. V rámci akce bude opět udělena i Cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cíle SDG 17 – globální partnerství pro udržitelný rozvoj.

Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodly všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká. Ceny SDGs motivují hráče z řad byznysu, neziskových organizací, institucí veřejné správy i široké veřejnosti k začlenění udržitelnosti do každodenního života.

Nominovat projekt, produkt nebo službu, které napomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje, je možné do 31. března 2019 na webových stránkách www.globalnicile.cz, a to v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a zmíněná cena České rozvojové agentury. Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Do Cen SDGs se zapojí také široká veřejnost, která bude mít možnost od 29. dubna do 19. května 2019 vybrat prostřednictvím online hlasování nejlepší projekty v kategoriích Byznys a Veřejná sféra. Ceny SDGs 2019 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 30. května 2019.

„V řadě zemí chybí silný politický leadership, který by nastavil potřebné vize a politické rámce k tomu, aby svět směřoval tím správným směrem. O to více si ceníme partnerství se státní správou v Česku, která aktivně pomáhá šířit principy udržitelnosti mezi byznys i širokou veřejnost,“ dodává Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Ceny SDGs jsou ukázkou unikátní spolupráce mezi sektory (tzv. Public Private Partnership). Jedná se o první nezávislé oceňování naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN na světě, které se v Česku udílí již potřetí. Ceny SDGs 2019 udílí Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

„Velmi nás těší, že se tato nadmíru užitečná akce v Česku tak dobře uchytila a zvýšila povědomí široké veřejnosti o SDGs. V loňském roce získal Cenu České rozvojové agentury projekt neziskové organizace SIRIRI Škola hrou ve Středoafrické republice, na němž jsme mimo jiné ocenili, že se na jeho přípravě podíleli i středoafričtí učitelé. Je skvělé, že tento projekt dále běží a dokonce pomáhá stále většímu počtu učitelů a žáků. Věřím, že naše cena tradičně určená inovativním projektům s významným rozvojovým dopadem a vysokou kvalitou se v letošním roce opět dostane do správných rukou a pomůže tak oceněnému projektu v jeho úspěšné realizaci,“ říká vedoucí oddělení vztahů s partnery v ČRA Martin Náprstek.
Filip Šebek, tel: 776160952
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist