https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cso-je-novym-majitelem-e-shopu-zelena-domacnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost ornitologická: ČSO je novým majitelem e-shopu Zelená domácnost

Česká společnost ornitologická (ČSO) se k 1. lednu 2024 stala majitelem a provozovatelem e-shopu Zelená domácnost.com. Využili jsme nabídku zakladatelů Zelené domácnosti Zuzany a Petra Dobrých, kteří z e-shopu za 13 let vytvořili aktuálně nejznámější obchod zaměřený na ochranu přírody. Zakoupením Zelené domácnosti ČSO směřuje k tomu, aby si stále rostoucí a rozvíjející se organizace udržovala různorodé financování nezávislé na státních dotacích. S počtem více než 7 tisíc členů je ČSO nejsilnější ochranářskou organizací v Česku.

Veškerý zisk z e-shopu Zelená domácnost nyní prostřednictvím ČSO půjde přímo na ochranu ptáků. „Koupí Zelené domácnosti se zázemím zavedeného obchodu ve výborné kondici se nám naskytuje skvělá příležitost pro další rozvoj a zlepšování toho, co již děláme. Připadá nám smysluplné rozšiřovat nabídku kvalitních výrobků a umožňovat rostoucímu množství zájemců přístup k prostředkům ochrany přírody. To jsme dosud dělali v našem e-shopu, kde ovšem širší nabídku limitovaly omezené skladové prostory,“ vysvětluje ředitel ČSO Zdeněk Vermouzek.

Zakladatelé Zelené domácnosti prodávají obchod za symbolickou cenu v podobě aktuálního firemního majetku. „Předáváme naše „zelené dítko“ někam, kde je také samozřejmou prioritou pomoc přírodě, a ne „zisk nade vše“. Nový majitel, Česká společnost ornitologická, je velká nezisková organizace s mnoha členy. Má za sebou řadu úspěchů, z nichž asi nejviditelnější jsou úžasné ptačí rezervace, ale věnují se i vědeckým projektům a edukaci. Jsou také součástí BirdLife International, celosvětové sítě ornitologických organizací. A my také cítíme, že jsme už našemu dospívajícímu dítku dali vše, co umíme. Chceme jej tak pustit do světa, k lidem, které již dlouho známe a vážíme si jich, a kteří naše dítko dále povedou jeho životem,“ říká Petr Dobrý.

ČSO chce pokračovat v obchodní filozofii Zelené domácnosti, která si dlouhodobě zakládá na prodeji kvalitních výrobků, přičemž cílem není prodat co nejvíce za nízkou cenu, ale prodávat produkty s nejlepší celkovou hodnotou pro ochranu přírody. Příkladem je exkluzivní zastoupení výrobce kvalitních ptačích budek Schwegler v Česku.

„Přijmout nabídku ke koupi Zelené domácnosti jsme se rozhodli i proto, že v posledních letech významně roste zájem lidí o ptáky a přírodu v jejich bezprostředním okolí. Každodenní kontakt s přírodou má i prokazatelné pozitivní dopady do našeho fyzického i psychického zdraví. S pomocí Zelené domácnosti jdeme tomuto trendu naproti, a navíc posilujeme trvalé a nezávislé financování naší hlavní neziskové činnosti,“ doplňuje Vermouzek.

Je nám ctí, že Zuzana a Petr Dobrých nás s nabídkou oslovili a svěřují svůj zavedený obchod Zelená domácnost právě ČSO. Děkujeme!
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist