https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cssd-je-proti-rozsireni-tezby-hnedeho-uhli-v-polsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: ČSSD je proti rozšíření těžby hnědého uhlí v Polsku

12. listopadu 2019 | ČSSD
ČSSD podporuje odmítavé stanovisko vlády a ministerstva životního prostředí, aby Polsko pokračovalo v těžbě hnědého uhlí v dole Turów nedaleko českých hranic. Těžba poškozuje životní prostředí na obou stranách hranice a ministři za sociální demokracii jsou proti rozšíření těžby, naopak je nutné se soustředit na kompenzace za ztráty podzemní vody na české straně, kterou polská strana způsobila dolováním hnědého uhlí.

Otázku ohledně těžby hnědého uhlí nedaleko českých hranic otevřela vláda na svém úterním jednání. „Je opravdu důležité, abychom se soustředili na kompenzaci ztrát podzemních vod na české straně způsobené Polskem. Pokud by se Polsko přes naše negativní stanovisko rozhodlo v záměru pokračovat, doporučujeme zvážit právní kroky státu, včetně využití řízení podle unijního práva,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček.

V případě, že by se nevládní organizace na ochranu životního prostředí rozhodly pro právní kroky, bude je ministr Petříček spolu se všemi ministry ČSSD podporovat.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist