https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ctp-zavadi-specialni-system-mereni-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

CTP: CTP zavádí speciální systém měření energie

16. května 2017 | CTP
V rámci dlouhodobého cíle CTP – snižovat spotřebu energie ve svém portfoliu nemovitostí – společnost nově zavádí speciální inteligentní systém měření. První park, ve kterém byl tento chytrý systém zaveden je CTPark Hranice. V současné době dochází k instalaci i ve Spielberk Office centru v Brně.

Zavedení speciálního systému měření je součástí dlouhodobé strategie CTP, která chce kontinuálně snižovat spotřebu energie ve svých CTParcích. Nový inteligentní systém automaticky sbírá údaje o spotřebě ze všech nastavených měřidel v krátkých intervalech a následně vyhodnocuje naměřené hodnoty a porovnává je vůči standardní spotřebě. Data jsou následně importována do interního softwaru CTP, kde s nimi můžou jednotliví nájemci dále pracovat. Řešení šetří životní prostředí, čas i finanční prostředky.

„Inteligentní měření poskytuje více údajů o spotřebě energie, než mohou technici sbírat ručně. Prostřednictvím nasbíraných dat tak mají naši nájemci možnost pravidelně sledovat svoji spotřebu energie a zjistit, kde mohou ušetřit. Monitorování pomáhá definovat běžnou spotřebu. Když se hodnota spotřeby energie odchyluje od té standardní, systém zjistí příčinu a navrhne řešení,“ doplňuje Stefan de Goeij, šéf oddělení Property Management CTP.

Projekt navazuje na předchozí úspěšné snižování spotřeby energie v CTParcích prostřednictvím výměny osvětlení za LED v prostorách o celkové rozloze 250 000 m2. Tento krok jen v loňském roce přinesl snížení spotřeby o 5 procent. V letošním roce společnost plánuje vyměnit 400 000 m2 LED osvětlení.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist