https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cyklo-glacensis-se-letos-uskutecni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

JASTA Consulting: CYKLO GLACENSIS se letos uskuteční

20. května 2021 | JASTA Consulting
Region Orlicko – Třebovsko připravuje na pátek 21. května CYKLO GLACENSIS 2021 – SETKÁNÍ NA HRANICÍCH. Na české straně se zúčastní osm cyklistických týmů z českých měst, na straně polské osm týmů z polských měst. Společné setkání se uskuteční na česko-polské hranici v Orlickém Záhoří / Mostowice.

V roce 2020 byla mezinárodní cyklistická akce CYKLO GLACENSIS zrušena v důsledku covidové pandemie s nadějí, že v roce 2021 se bude konat v plném rozsahu a bez omezení. Skutečnost letošního jara je však bohužel horší, než bylo možné předvídat a očekávat. Organizátoři proto připravili CYKLO GLACENSIS 2021 v jednoduché a symbolicky významné podobě.

„Jediné, co můžeme proti koronaviru sami dělat, je starat se o své zdraví a aspoň individuálně sportovat. Jízda na kole je k tomu skutečně ideální, zvlášť po tak krásném regionu, jakým je Orlicko-Třebovsko a přeshraniční Kladsko. Setkání s dalšími cyklonadšenci na hranici bude třešničkou na dortu. Už se na všechny účastníky osobně těším,“ uvádí tradiční patron akce Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje.

V roce 2021 je CYKLO GLACENSIS jednodenní, zahájení je v pátek 21. května 2021 v 8 hodin na náměstí v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýse nad Orlicí, Žamberku, Vysokém Mýtě, Chocni, Lanškrouně, Bačetíně a v osmi polských městech. Cílem je hraniční přechod Orlické Záhoří. Setkání českých a polských cyklistů se zde uskuteční od 13 do 16 hodin, poté se týmy budou vracet zpět do svých domovů. Na setkání bude hrát Sopotnická dechovka a je zajištěné jednoduché občerstvení.

Akce se koná s finanční a morální podporou Pardubického a Královéhradeckého kraje a partnerských mikroregionů, měst a obcí.

„Královéhradecký kraj významně podporuje rozvoj cykloturistiky i cyklistiky obecně, jakožto alternativního způsobu dopravy do zaměstnání, školy nebo za službami. Financujeme provoz cyklobusů a významně přispíváme na budování cyklotras a cyklostezek. Jízda na kole je u nás stále populárnější a jsem přesvědčen, že k tomu hodně přispívá i tato akce,“ říká hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Organizace CYKLO GLACENSIS 2021 je zajištěna tak, aby byla dodržena aktuálně platná nařízení v souvislosti s Covidem 19.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist