Lucie Macháčková "> Cykloodpoledne nabídne zábavu i osvětu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cykloodpoledne-nabidne-zabavu-i-osvetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Cykloodpoledne nabídne zábavu i osvětu

14. června 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Ve čtvrtek 15. června v 16 hodin ožije kopřivnický sad E. Beneše zábavným Cykloodpolednem. Zváni jsou zejména malí sportovci na kolech a odrážedlech, pro něž budou připraveny oblíbené Cyklohrátky. Součástí však budou také ukázky první pomoci, symbolické ukončení kampaně Do práce na kole a nakonec i posezení u ohně s kytarou.

Cyklohrátky, které spoluorganizují členové CykloArt Bike clubu Kopřivnice, začnou v 16 hodin registrací závodníků, samotný start je plánován o 30 minut později. „Závodníci pojedou ve čtyřech věkových kategoriích, přičemž tři budou pro kola a jedna pro odrážela - nebojte se tedy přijít i s menšími cyklisty. Každé startující dítko obdrží sladkou odměnu a ta nejlepší v každé kategorii také diplomy a tašky s pěknými cenami,“ láká za organizátory Ivana Holubová.

Jelikož Cykloodpoledne je součástí kampaně Dny bez úrazů, bude na programu také přednáška první pomoci, která by měla začít v 17 hodin. Především o pomoci při úrazech, které mohou vzniknout právě na kole, bude mluvit expertka Zdravotnické záchranné služby. Připraveny budou rovněž názorné ukázky a představení mobilní aplikace Záchranka, jež člověku v nouzi umožňuje jednoduchým způsobem přivolat záchrannou službu.

Na 18 hodin je plánováno symbolické ukončení letošní kampaně Do práce na kole s odměňováním vítězů. Po celé odpoledne bude probíhat odborné vyšetřování znamének, měření tělesných hodnot či cévního věku. Děti se mohou těšit na jízdu na oslících. Po 19. hodině budou moci zájemci posedět u ohně s doprovodem kytary a případně si opéct vlastní špekáčky.

Akce je součástí projektu KOPRtoUR, který je spolufinancován z dotace Moravskoslezského kraje na Podporu dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist