https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cyklopecky-vychodnich-cech-spojily-pardubicky-a-kralovehradecky-kraj-vyherci-si-odnesli-hodnotne-ceny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Cyklopecky Východních Čech spojily Pardubický a Královéhradecký kraj, výherci si odnesli hodnotné ceny

26. listopadu 2019 | Královéhradecký kraj
Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se letos poprvé uskutečnila v Pardubickém a Královéhradeckém kraji zároveň. Vandrovní knížku do slosování poslalo 1213 turistů, výherci si v pondělí převzali ceny, kterými bylo například krosové kolo Merida či víkendový pobyt s polopenzí na hradě Svojanov.

Krosové kolo Merida vyhrál Jan Rod z Pardubic. Cenu mu předával radní Pavel Hečko za Královéhradecký kraj (vlevo) a za Pardubický kraj radní René Živný.

Soutěž uspořádala Destinační společnost Východní Čechy společně s Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Záštitu nad soutěží převzal krajský radní zodpovědný za sport a cestovní ruch, René Živný.

„Těší nás, že i v letošním roce se do Cyklopecek Východních Čech zapojil rekordní počet účastníků, kteří sbírali razítka do Vandrovní knížky. Je i mnoho těch, kteří se trasami z Vandrovní knížky sice inspirují, ale razítka nesbírají. Hlavním cílem je přinést inspiraci pro výlety a představit zajímavá místa, památky a přírodní krásy Východních Čech. Novinkou oproti předchozím ročníkům je to, že jsme cyklisty zavedli i do Královéhradeckého kraje. Gratuluji vítězům a těším se na další rok, kdy Cyklopecky Východních Čech opět nabídnou tipy na cyklovýlety,“ uvedl radní René Živný.

Turisté mohli vybírat z patnácti tras, které se v letošním roce ukrývaly pod tajuplnými názvy. Vydat se mohli například na cyklovýlety s názvem Krakonošův horský sjezd, a motorů nebo Z Pekla až do nebe. Pět tras vedlo přes oba kraje a zbylých deset bylo rozděleno mezi Pardubický a Královehradecký kraj. Například trasa Z Pekla až do nebe začíná a končí v Novém Městě nad Metují a turistům představuje například Juránkovu vyhlídku u zříceniny hradu Výrov, Zámek a zámeckou zahradu Nové Město nad Metují či Městské muzeum s expozicí hodinek Prim.

Cyklopecky Východních Čech spojily Pardubický a Královéhradecký kraj, výherci si odnesli hodnotné ceny
Víkendový pobyt na Svojanově získal Jiří Munzar z Jaroměře.

„Cyklopecky probíhaly v Královéhradeckém kraji v letošním roce poprvé a už se moc těšíme na příští rok, kdy na první úspěšnou spolupráci navážeme. Rád bych popřál všem výhercům a věřím, že při sbírání razítek do Vandrovní knížky objevili krásná místa, na která se budou třeba rádi vracet,“ říká ke spolupráci obou krajů Pavel Hečko, radní pro cestovní ruch Královéhradeckého kraje.

Do slosování o hodnotné ceny byli zapojeni všichni, kteří získali do Vandrovní knížky alespoň tři razítka z některých z 15 uvedených cyklovýletů. Stačilo absolvovat i část cyklotrasy a nezáleželo na tom, jestli na kole pěšky nebo jiným způsobem.

Krosové kolo Merida vyhrál Jan Rod z Pardubic, víkendový pobyt na Svojanově získal Jiří Munzar z Jaroměře a dárkový poukaz si odnesla Iva Reymanová z Ústí nad Orlicí.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist