https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dalsi-cd-lounge-ceskych-drah-v-novem-moderniho-interieru-se-dockal-i-salonek-ve-stanici-ostrava-svinov
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Další ČD Lounge Českých drah v novém. Moderního interiéru se dočkal i salonek ve stanici Ostrava-Svinov

22. března 2018 | České dráhy
Brno, Pardubice, Praha, Olomouc, Ostrava hlavní nádraží a teď i Ostrava-Svinov, tam všude si cestující národního dopravce užijí většího komfortu. České dráhy tak dokončily projekt obnovy svých VIP čekáren ČD Lounge, který odstartoval koncem roku 2016. V saloncích pro cestující jsou tak nově vylepšené dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi.

České dráhy otevřely síť šestice čekáren ČD Lounge už před více než dvanácti lety. Zákazníci si v nich můžou před cestou odpočinout, nebo se občerstvit. Dříve byly tyto salonky primárně určeny cestujícím vlaků SC Pendolino, nicméně národní dopravce zareagoval na poptávku a dveře těchto čekáren otevřel i lidem cestujícím v dalších vlacích vyšší kvality. Oddělené a moderní čekárny nenabízí jen klid, ale přidávají i bezplatný přístup k internetu pomocí nové spolehlivější technologie Wi-Fi, dětský koutek, elektrické zásuvky a ve většině případů i toaletu a přebalovací pult. Všechny ČD Lounge jsou navíc klimatizované, samozřejmostí jsou displeje s časy odjezdů a pravidelný, nebo stálý dozor zaměstnanců ČD.

„Chtěli jsme, aby ČD Lounge nabízely zákazníkům kromě pohodlí při čekání na vlak i něco navíc. S rozšiřující se klientelou jsme změnili i design celého prostoru a každou čekárnu jsme zasvětili nějaké osobnosti spjaté se železnicí nebo s regionem. Na dokončení modernizace těchto stávajících salonků teď naváže budování dalších, na nádražích, kde historicky nebyly. Už v tomto roce by měla vzniknout ČD Lounge třeba v České Třebové,“ nastiňuje další kroky národního dopravce Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah zodpovědný za osobní dopravu.

Projekt obnovy ČD Lounge začal v listopadu roku 2016, kdy zástupci Českých drah, města Brna, Jihomoravského kraje a rodiny autora zasvětili ČD Lounge v Brně grafikovi a ilustrátorovi Jiřímu Boudovi. V dubnu 2017 následovala pardubická čekárna, která patří staviteli železnic Janu Pernerovi. O dva měsíce později se pak zákazníkům otevřely hned dva další salonky – v Praze na hlavním nádraží, zasvěcený siru Nicolasi Wintonovi, a na ostravském hlavním nádraží, věnovaný úspěchům manželů Zátopkových. V závěru roku potom přišla na řadu olomoucká ČD Lounge s patronem Aloisem Negrellim. „Svinovskou“ čekárnu pak zdobí motiv jednotky SC Pendolino, která je dlouholetým symbolem dopravy ČD mezi Prahou a Ostravou.

Kdo může využít služeb ČD Lounge
* cestující s platnou jízdenkou pro 1. třídu
* cestující s platnou jízdenkou pro 2. třídu společně s místenkou pro vlak vyšší kvality (railjet, SuperCity, EC, IC, EN, Ex, Rx) nebo místenkou SC či railjet business nebo lůžkovým či lehátkovým příplatkem pro vlak vyšší kvality
* cestující se zákaznickou aplikací IN 100 nebo IN Business na In Kartě
* cestující s dětmi do 10 let
* těhotné ženy
* cestující s platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

A

Anastázie Anastazie

15.6.2018 08:36
Prosím o informaci, zda mohou salonky ČD využívat držitelé karet ZP/ZTP, kteří cestují i jinými spoji, např. LEO expres a RegioJetu. Většinou na nádražích tyto společnosti své salonky bohužel nemají, např. Olomouc.

Moc děkuji, Anastázie
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist