https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dalsi-ctyri-aleje-v-kraji-projdou-osetrenim-nekde-pribydou-i-nove-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Další čtyři aleje v kraji projdou ošetřením, někde přibydou i nové stromy

30. listopadu 2016 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Rada Libereckého kraje na svém včerejším jednání rozhodla o výběru nejvhodnějších nabídek v rámci zadávacích řízení veřejných zakázek na zajištění ošetření vybraných alejí z území kraje. Ošetření stromů, případně částečného vykácení a nové výsadby se dočkají aleje „Duby na hrázi v oboře“ v Lomnici nad Popelkou, dále „Lipová alej Kalvárie“ ve Cvikově, „Zámecká lipová alej ve Sloupu“ a „alej ve Světlé pod Ještědem“.

První tři jmenované aleje jsou součástí projektu „Významné aleje Libereckého kraje – 1. etapa.“ Tento projekt ještě zahrnuje „Paseckou alej – Buďárka“ v Pasekách nad Jizerou. Její zadávací řízení však bude znovu zahájeno, neboť to původní musel Liberecký kraj zrušit, protože obdržel neporovnatelné nabídky. Alej ve Světlé je realizována v rámci samostatného projektu „Ošetření Světelské lipové aleje“.

Oba tyto projekty byly schváleny k realizaci v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Náklady na realizaci projektu „Ošetření Světelské lipové aleje“ jsou předpokládány ve výši 721.000 Kč a náklady na realizaci projektu „Významné aleje Libereckého kraje – 1. etapa“ jsou předpokládány ve výši 3.448.000 Kč.

Rozhodnutím o výběru nejvhodnějších nabídek ukončila rada kraje proces hodnocení nabídek a po zveřejnění výsledků poběží účastníkům zadávacího řízení lhůta pro podání námitek. „V případě, že žádné námitky nebudou, začnou práce v alejích v lednu 2017. V závislosti na klimatických podmínkách a biologických souvislostech v místě realizace, jako je například hnízdění chráněných druhů, předpokládáme, že práce skončí nejpozději v říjnu 2017,“ doplňuje Radka Loučková Kotasová, radní pro hospodářský a regionální rozvoj, evropské projekty a územní plánování.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist