Štěpánka Schwarzová "> Další kopáč vltavínů dopaden přímo při činu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dalsi-kopac-vltavinu-dopaden-primo-pri-cinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Policie ČR - KPŘ Jihočeského kraje: Další kopáč vltavínů dopaden přímo při činu

Další kopáč vltavínů dopaden přímo při činu. Nestalo se tak poprvé, tentokrát se už dopustil trestného činu.

Ve čtvrtek 10. února se českobudějovičtí psovodi opět vydali do terénu, aby zkontrolovali místa, kde se vyskytují nelegální kopáči Vltavínů. Zamířili na lesní pozemek nedaleko obce Ločenice a tam přímo při činu přistihli muže (50 let) z Českobudějovicka, který narušoval půdní kryt kopáním. Přitom používal lopatu a cepín s jasným cílem najít chráněné nerosty vltavíny. Muž se této trestné činnosti dopustil ačkoliv mu bylo rozhodnutím České inspekce životního prostření zakázáno mimo jiné narušovat půdní kryt kopáním zeminy na lesních pozemcích na území Jihočeského kraje. Případ si převzali policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny, kteří muže podezřívají z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist