https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dalsi-preslap-ministryne-dostalove.je-nepripustne-aby-vlada-snizovala-dotace-pro-obyvatele-jizni-moravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Další přešlap ministryně Dostálové. Je nepřípustné, aby vláda snižovala dotace pro obyvatele jižní Moravy

6. července 2021 | ODS
Občanští demokraté považují za naprosto nepřijatelné, aby vláda snižovala dotace o dary z veřejných sbírek, o čemž se spekulovalo. Zároveň považují za nespravedlivé ponížení dotací o náhrady od pojišťoven pro ty obyvatele, kteří měli zodpovědně pojištěné své domácnosti a majetek. Je to jeden z dalších přešlapů ministryně Dostálové, která opět změnila své jednání až na základě kritiky a není schopná postupovat správně ihned od začátku. Zástupci ODS požadují okamžitou změnu podmínek a vypuštění sporné věty o snížení dotací. Na zítřejší schůzi Sněmovny budou chtít zařadit mimořádný bod, který se bude týkat právě této vládní pomoci, která je v tuto chvíli velmi nejasná a nespravedlivá.

„Nesouhlasíme s tím, aby se od státní pomoci pro lidi postižené tornádem odečítaly dary z veřejných sbírek a náhrady od pojišťoven. Ministryně Dostálová sice sdělila, že se dary z dotací odečítat nebudou, ale máme obavu, aby její slova nezůstala opět pouze u vládních slibů. Proto budeme chtít na zítřejší schůzi Poslanecké sněmovny zařadit jako první bod právě toto téma a dary a dotace pro obyvatele jižní Moravy objasnit. Obyvatelé postižení tornádem potřebují mít jistotu, co bude dál. Ne se zbytečně obávat, zda pomoc dostanou či nikoliv,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Ne sporná věta, ale drzý pokus o znárodnění finančních sbírek pro postižené tornádem, je přesné pojmenování pravidel státní pomoci, které schválila vláda A.Babiše. Současně vláda trestá obyvatele, kteří měli své nemovitosti a domácnosti pojištěné. Apelujeme na vládu, aby změny v podmínkách pomoci učinila co nejdříve,“ dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist