https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dalsi-stromky-pro-prirodni-pamatku-cvicak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: Další stromky pro přírodní památku Cvičák

9. dubna 2018 | AOPK ČR
Druhá etapa výsadeb ovocných stromků podpořená firmou Schwan Cosmetics CR proběhla v sobotu 7. dubna 2018.

Díky spolupráci AOPK ČR, Správy CHKO Blanský les a společnosti Schwan Cosmetics CR bylo v přírodní památce Cvičák vysazeno dalších 80 ovocných stromků.

Nové ovocné stromky v přírodní památce Cvičák sázeli v sobotu 7. dubna dobrovolníci ze společnosti Schwan Cosmetics CR. Ta chtěla v rámci své společenské odpovědnosti jako kompenzaci za vyrobené dřevěné kosmetické tužky vysadit ovocné stromky - třešně, jabloně, hrušně a slivoně. Společnost Schwan Cosmetics CR poskytla finance a v rámci team-buildingu svých zaměstnanců byly výsadbové práce provedeny svépomocí. Tato akce navázala na úspěšnou podzimní akci, při níž bylo v listopadu vysazeno 70 třešní. Materiál a sadbu zajistily odborné firmy, Správa CHKO Blanský les kromě organizačního zajištění garantuje také následnou péči o vysázené stromky, zálivku, řez a další.

Přírodní památka Cvičák, která leží na severním okraji Českého Krumlova, je nejnovějším chráněným územím v Blanském lese. Vznikla na počátku letošního roku na ploše 62 hektarů. Domov tu má velké množství vzácných a ohrožených druhů živočichů, například motýli přástevník kostivalový, modrásek hnědoskvrnný, okáč kluběnkový, z ptáků potom pěnice vlašská, ťuhýk obecný a krutihlav obecný. Typické jsou suché trávníky, rozptýlené porosty dřevin, vápnomilné bučiny i teplomilné doubravy.

Rádi bychom všechny, kdo pomáhali s výsadbou stromků, ale i ostatní zájemce o přírodu v okolí Českého Krumlova pozvali na exkurzi, kterou AOPK ČR, Správa CHKO Blanský les pořádá se sdružením Calla v sobotu 9. června. Pojďte s námi do přírody, pojďte se podívat na kvetoucí třešně a na další krásy přírodní památky Cvičák! Pozvánka na http://blanskyles.ochranaprirody.cz/informace/akce/ptaci-a-rostliny-prirodni-pamatky-cvicak/
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist