https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/danone-ceska-republika-ziskalo-certifikat-bcorp-za-pozitivni-dopad-na-spolecnost-a-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Danone: Danone Česká republika získalo certifikát BCorp za pozitivní dopad na společnost a životní prostředí

16. ledna 2024 | Danone
Ivan Holub, manažer udržitelnosti pro střední a východní Evropu, k tomuto úspěchu dodává: “Získání mezinárodně uznávané a transparentní certifikace B(enefit) Corporation je důkazem, že i v tak komplexním regionu čítajícím 5 samostatných států využíváme síly našeho podnikání k maximalizaci pozitivního dopadu naší dlouhodobé strategie udržitelnosti. Věříme, že v lepším podnikání je budoucnost, a že se k nám postupem času přidají další firmy smýšlející obdobným způsobem.” Tento úspěch ocenila i Soňa Klepek Jonášová, zakladatelka INCIEN, která poznamenala: “Úsilí společnosti Danone Česká republika v sociální a environmentální oblasti představuje referenční bod pro korporace v regionu střední a východní Evropy i mimo něj.”
Certifikát B Corp, který symbolizuje vysoké standardy v oblasti řízení společnosti, přístupu k zaměstnancům, životnímu prostředí, komunitám a zákazníkům, představuje změnu v myšlení podniků. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhla společnost Danone Česká republika v těchto oblastech:
• Řízení: Dvojité poslání společnosti Danone, zaměřené a ekonomickou a sociální zodpovědnost, je hluboko zakořeněné v její DNA, se závazkem ke zdraví, životnímu prostředí, lidem a komunitám.
• Etika a transparentnost: Společnost zavedla rozsáhlé postupy a jasná pravidla, která zabezpečují etiku a transparentnost uvnitř firmy i v hodnotovém řetězci.
• Zdraví a pohoda zaměstnanců: Společnost klade důraz na lidský přístup a nabízí komplexní balík zdravotních a životních výhod pro všechny zaměstnance. Mezi tyto výhody patří volno navíc pro rodiče při narození nebo adopci dítěte, dovolená nad rámec zákona, dny na zotavení (sick days), zdravotní péče a také životní pojištění.
• Občanské zapojení a dárcovství: Společnost provádí dlouhodobý průzkum stravovacích návyků malých dětí prostřednictvím jedinečného projektu NutriCheq. NutriCHEQ je praktický nástroj pro diagnostiku a řešení nedostatků ve výživě batolat. Právě v batolecím období, mezi 1. a 3. rokem života dítěte, se nacházejí kořeny celoživotních návyků a nejčastějších chyb ve stravování. Tyto špatné návyky mohou mít v budoucnosti zásadní vliv na rozvoj civilizačních onemocnění, a tím na celkové zdraví v dospělosti. Data získaná z průzkumu jsou základem pro vědecký výzkum a odborná doporučení českých pediatrů.

Ivan Holub dodává: "Získáním certifikace naše cesta nekončí, ale naopak začíná. Jelikož je nezbytné ji každé tři roky obhajovat, dosažené skóre nás zavazuje k ještě ambicióznějšímu pokroku v naplňování našich cílů.” Soňa Klepek Jonášová z INCIEN zdůrazňuje: “Úspěch společnosti Danone Česká republika při získání certifikace je signálem pro všechny podniky, které se snaží o udržitelné a etické fungování, aby se snažily o deklaraci správného směřování ověřením na mezinárodní úrovni. Podobné certifikace pomáhají i předcházet greenwashingu.”
Certifikace Danone Česká republika podporuje globální ambici společnosti Danone dosáhnout 100% certifikaci společnosti. V současnosti je 74,2 % globálního prodeje společnosti Danone pokryto certifikací B Corp.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist