https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dave-goulson-divocina-v-zahrade.inspirace-pro-prirodni-zahradniceni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Dave Goulson – Divočina v zahradě. Inspirace pro přírodní zahradničení

15. února 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Kniha Divočina v zahradě je oslavou života drob­ných tvorů, kteří žijí v našich zahradách. Profesor biologie Dave Goulson v ní zaníceně vysvětluje, jak jsou naše životy a osud celého lidstva neoddělitelně propojené se životy škvorů, včel, zlatooček a pestřenek, nedoceňovaných hrdinů přírodního světa. Divočina v zahradě je zajímavým průvodcem ekologickým zahradničením. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA.

Divočina v zahradě je zásadním čtením pro každého, kdo má zahradu a není mu lhostejná naše planeta. Nahlédněte spolu s autorem do kompostu, vrtejte se v hlíně a nořte se do zahradního jezírka. Vydejte se na výlet za zkoumáním di­vočiny, jež číhá hned za vaším domem. Přírodním zahradničením přispějete k záchraně planety a tím zachráníte i sami sebe.

I malinkatá zahrádka může být domo­vem mnoha stovek druhů divokého hmyzu, malých savců a rost­lin. Životy těchto drobných stvoření jsou stejně fascinující jako životy velkých exotických zvířat, která vídáte v dokumentech o divočině. Přesto o nich často víme jen málo. Kniha Divočina v zahradě vám poskytne nápady na mnoho praktických kroků, které můžete učinit pro to, abyste si tato drobná stvoření přizvali do života. Je možné to zkombinovat s pěstováním zdravého ovoce či zeleniny bez pesticidů a zajistit si tak přístup k hojnosti lokálně vypěstovaného a výživného jídla.

„Pečujte o půdu, pěstujte rozmanité plo­diny, podporujte opylovače a přirozené nepřátele škůdců, mini­malizujte nebo úplně vynechte pesticidy a hnojiva, kompostujte a recyklujte. To vše je pro dobrého zahradníka otázkou zdravého rozumu. Pokud chcete svým vnoučatům zanechat zdravou planetu, na níž by mohla žít, je čas jít na zahradu a zabořit ruce do země,“ říká autor knihy – Dave Goulson.


O autorovi:
Dave Goulson vystudoval biologii na Oxfordské univerzitě a v současnosti působí jako profesor biologických věd na univerzitě v Sus­sexu. Dvanáct let strávil studiem čmelá­ků a publikoval více než 250 vědeckých článků o jejich biologii. V roce 2006 založil organizaci na ochranu čmeláků Bumblebee Conservation Trust. Je autorem několika bestsellerů o životě hmyzu.


* * *
Informace o knize Divočina v zahradě:
Autor: Dave Goulson • Překladatelka: Lenka Adamcová • Doporučená cena: 369 Kč, e-kniha: 295 Kč
Originální název: The Garden Jungle • Formát: 125 x 200 mm • Počet stran: 302
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-002-4
Odkaz na knihu v e-shopu: https://www.knihykazda.cz/pro-media/divocina-v-zahrade/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist