Ilona Mazalová "> Dejte chůzi šanci! Každý den 10 000 kroků - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dejte-chuzi-sanci-kazdy-den-10-000-kroku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Dejte chůzi šanci! Každý den 10 000 kroků

1. března 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Dnešním dnem byla spuštěna registrace do jarní výzvy 10 000 kroků, která odstartuje 1. dubna. Smyslem není ujít každý den zhruba 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků, ale začít pravidelně chodit.

Chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem, posiluje naše tělo i mysl. Cílem projektu je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva sice pracuje s magickou hranicí 10 000 kroků, ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku i starším lidem a lidem s vysokým BMI. Svou účastí tak lidé mohou plnit nejen svou osobní výzvu, ale také motivovat ostatní. To jde díky týmům, které si účastníci mohou utvořit. Obecně platí, že vzájemné povzbuzení, spolupráce a pomoc jsou tou nejlepší motivací těm, kteří to nejvíce potřebují.

Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny. Proto neváhejte a navštivte stránky www.desettisickroku.cz, kde se k populární výzvě můžete přihlásit. Kromě cen na vás čeká odolnější organismus, protože účastí ve výzvě bojujete za své zdraví a přispíváte ke svému vyváženému životnímu stylu.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist