https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/demolicni-prace-v-byvalem-vojenskem-prostoru-ralsko-pokracuji.k-zemi-pujdou-objekty-v-hradcanech-nad-ploucnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Demoliční práce v bývalém vojenském prostoru Ralsko pokračují. K zemi půjdou objekty v Hradčanech nad Ploučnicí

24. dubna 2019 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307
Rada kraje na své včerejší schůzi schválila další dvě veřejné zakázky na demolici havarijních objektů v Ralsku za bezmála 9 milionů korun. Cílem kraje je z bývalého vojenského prostoru odstranit nevyhovující, nebezpečné a chátrající objekty.

Demoliční práce mají za cíl kompletní odstranění havarijních objektů z pozemků a s nimi souvisejících technologických objektů, náletové zeleně, stromů a komunálního odpadu (černých skládek), ohumusování a následnou výsadbu zeleně.

„Letošní demoliční práce začaly již v lednu. K zemi šly nedávno například tři komíny objektu bývalé kotelny. Chceme mít z tohoto prostoru čisté a bezpečné místo. Na financování dalších demolic chceme získat dotace z programu ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Demolice objektů bude probíhat na dvě etapy v katastrálním území Hradčany nad Ploučnicí. Celková cena demolice, kterou provede firma NEXTA s.r.o., je 8.856.191 korun.

„Demolice v Ralsku začaly v roce 2016 zbouráním nedostavěného kulturního domu. Letošní bourací práce nás vyjdou na zhruba 30 milionů korun. Prostor společně s letištěm a 170 objekty převzal Liberecký kraj od státu v roce 2007. Nyní ho spravujeme prostřednictvím Krajské správy silnic Libereckého kraje, příspěvkové organizace,“ uzavřel Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Od roku 2011 bylo ve vojenském prostoru Ralsko zbouráno 26 objektů. Cena posledních zakázek od roku 2016 do současné doby je 12.005.207 korun včetně DPH. K zemi šel například Kulturní dům, Generální štáb, dvě kotelny a další přidružené objekty.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist