https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-bez-aut-jsme-pripomneli-zivymi-billboardy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Praha: Den bez aut jsme připomněli živými billboardy

22. září 2021 | Strana zelených Praha
Den bez aut je celosvětová akce, která se každoročně slaví 22. září. Jejím smyslem je poukázat na udržitelnější způsoby dopravy a podpořit omezování přebujelého městského automobilismu.

Lidský řetěz s plakáty na Nuselském mostě dnes ráno řidičům uvězněným v ranní dopravní špičce připomněl, že Zelení dlouhodobě aktivně prosazují systémová opatření pro přizpůsobení městské dopravy potřebám 21. století.

„Podporujeme vlakovou a městskou hromadnou dopravu, sdílená auta, komfortnější infrastrukturu pro cyklisty a navazující vlakové spoje: to jsou řešení, která se v praxi osvědčila v řadě evropských metropolí. Řidičům šetří čas, který každý den stráví v kolonách, a všem obyvatelům Prahy a dalších velkých měst zajistit větší bezpečnost, příjemnější pobyt v ulicích a čistší vzduch k dýchání,“ řekla Eva Kavková, lídryně Zelených v Praze.

S rostoucím počtem obyvatel na omezeném prostoru je nutné změnit způsob uvažování o dopravě. Zcela jiné potřeby má dítě, student, senior, žena nebo muž v produktivním věku. Do plánování rozvoje našich měst je třeba zahrnout potřeby všech skupin, ideálně je zapojit do rozhodovacích procesů a vytvářet tak města pro všechny jejich obyvatele, nikoli jen kulisy pro tranzitní dopravu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist