https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-ciste-mobility-20-9-2018
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Den čisté mobility 20. 9. 2018

17. září 2018 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Informace, zkušební jízdy, nové výzvy, hry a soutěže. To je Den čisté mobility, který již třetím rokem v Českých Budějovicích 20. září organizuje poradenské středisko Energy Centre České Budějovice.

Informace, zkušební jízdy, nové výzvy, hry a soutěže. To je Den čisté mobility, který již třetím rokem v Českých Budějovicích 20. září organizuje poradenské středisko Energy Centre České Budějovice.

Dopolední seminář přinese novinky ze světa elektromobility, carsharingu, cyklistiky, příklady z praxe od nás i od našich hornorakouských sousedů a v neposlední řadě informace o tom, kam v oblasti čisté mobility směřuje naše město. Seminář se koná od 9:30 do 12:00 hodin v sále zastupitelstva na českobudějovickém magistrátu.

Úderem deváté hodiny ožije náplavka u Dlouhého mostu. Dopravní hřiště, zásady první pomoci elektrokola, elektrokoloběžky, dobíjecí stanice, recyklace, testovací jízdy v Tesle, soutěž o let horkovzdušným balónem, řemeslný Ekotrh, skákací hrad a mnohé další. Zkrátka den plný poučení a zábavy. Dopoledne je určeno zejména pro školy, odpoledne pro všechny.

Vystoupení a autogramiádu parkouristy a youtubera Taryho, plánované od 14:30 do 16 hodin., ocení zejména děti školou povinné, které mohou přijít třeba s celou školní družinou, místa bude dost pro všechny.

Den čisté mobility probíhá v rámci Evropského týdne mobility a záštitu nad ním převzal Ing. Jiří Svoboda, primátor statutárního města České Budějovice.

Vstup na seminář i na náplavku je zdarma.

Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK - přeshraniční spolupráce“, KPF-01-053.
Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist