https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-ciste-mobility-na-ceskobudejovicke-naplavce-a-zajezd-na-den-mobility-ve-welsu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Den čisté mobility na českobudějovické náplavce a zájezd na Den mobility ve Welsu

15. září 2019 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Ačkoliv ve čtvrtek 19. září českobudějovickou náplavku u Dlouhého mostu zaplní jedno- i dvoustopá vozidla, není důvod k obavám z hluku a emisí. Půjde totiž o ekologické dopravní prostředky, které zde v rámci Dne čisté mobility bude možné si od 9 do 18 hodin prohlédnout a vyzkoušet.

Ačkoliv ve čtvrtek 19. září českobudějovickou náplavku u Dlouhého mostu zaplní jedno- i dvoustopá vozidla, není důvod k obavám z hluku a emisí. Půjde totiž o ekologické dopravní prostředky, které zde v rámci Dne čisté mobility bude možné si od 9 do 18 hodin prohlédnout a vyzkoušet.
Den čisté mobility pořádá spolek Energy Centre České Budějovice pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody a člena Rady Jihočeského kraje Bc. Jiřího Švece a za finanční podpory statutárního města České Budějovice a Fondu malých projektů.
Své znalosti a schopnosti si 19. září na náplavce budou moci prověřit malí i velcí. Trenažéry a aktivity zaměřené na bezpečnost silničního provozu nabídne BESIP a městská policie, nácvik první pomoci provede Český červený kříž a Vodní záchranná služba, vozový park zapůjčí společnost E.ON a drobné odměny pro děti poskytne Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.
Dopolední program bude určen zejména školním kolektivům, pro které si celá řada partnerů akce připraví zábavné kvízy, hry a pohybové aktivity. Zda správně recyklují, se žáci dozvědí na stanovišti Elektrowinu, rozhled si rozšíří u stánku Evropského regionu Dunaj – Vltava a Europe Direct.
Odpoledním hostem akce bude youtuber Martin Carev, v 15 hodin proběhne v Café Deník beseda na téma cyklistika, v 16 hodin se zájemci mohou zúčastnit nenáročné cyklojízdy a v 17 hodin bleskové soutěže o let balónem. Po celý den budou k dispozici zkušení optometristé.
Den čisté mobility je jedním z výstupů přeshraničního projektu Udržitelná mobilita pro všechny – v Jihočeském kraji a v Horním Rakousku, KPF – 01 – 178, financovaného Fondem malých projektů. Ale ne jediným. Na náplavce proběhne společný workshop pro žáky hornorakouské základní školy z Helfenbergu a ZŠ Boršov, návštěvníkům se zde v odpoledních hodinách představí kuriózní jízdní kola hornorakouského Radl-Salonu, chybět nebudou ani zástupci partnera projektu, kterým je Klimabündnis OÖ, a v sobotu 21. září bude pro zájemce vypraven bezplatně autobus z Českých Budějovic na Mobilitätstag (Den mobility) ve Welsu.
Obě akce jsou bezplatné, více informací naleznete na www.eccb.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist