https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-ciste-mobility-s-energy-centre-ceske-budejovice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Den čisté mobility s Energy Centre České Budějovice

18. září 2017 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Pod záštitou primátora města České Budějovice proběhne ve středu 20. září od 9 do 18 hodin na českobudějovické náplavce u Dlouhého mostu akce nazvaná Den čisté mobility. Organizátor akce, poradenské středisko Energy Centre České Budějovice, nabídne příchozím ve spolupráci s celou řadou partnerů bohatý program, jehož cílem je prezentovat veřejnosti takové druhy dopravy, které jsou v souladu s připravovaným Strategickým plánem udržitelné městské mobility a jeho prioritními cíli: snížení znečištění ovzduší, hluku z dopravy, emisí skleníkových plynů a spotřeby energie.

Bikesharing, carsharing, ekodriving, nízkoemisní zóna. Někteří vědí, mnozí jen tuší, co tyto pojmy znamenají. Ve středu 20. září dostanou tyto pojmy konkrétní obsah. Provozovatelé služeb a produktů z oblasti čisté mobility zájemce seznámí se sofistikovanými systémy, na jejichž bázi jejich služby fungují a s dopravními prostředky, které v oblasti individuální dopravy umožňují komfortní pohyb po městě a jeho okolí a současně šetří životní prostředí, na které má právě doprava nezanedbatelný vliv.
Elektromobil Tesla S, elektrokola a různé typy elektrokoloběžek, elektrolongboardy a segway, automobilový a cyklistický trenažér a trať, na které trénují členové biketrialové akademie budou připraveny k bezplatnému vyzkoušení. Mobilní dopravní hřiště, skákací hrad, klaun Hugo se svým týmem a koutek mateřského centra Máj jistě potěší nejmenší účastníky, soutěž o let balónem dodá potřebný adrenalin, slosovatelný kvíz informace a pěkné výhry, biketrialová show Pepy Bigase a Dominika Puffera trochu napětí, celá akce podpoří motivaci začít se přemisťovat i jiným způsoben, než jsme byli doposud zvyklí.
Vstup na akci je zdarma. Projekt podpořilo statutární město České Budějovice a Ministerstvo životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
Mediálními partnery akce jsou Rádio Kiss a Regionální televize JIŽNÍ ČECHY.
Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist