https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-zeme-22.4.2021-spoustime-soutez.pojdte-si-s-nami-hrat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká koalice pro ochranu biodiverzity: Den Země - 22.4.2021 spouštíme soutěž. Pojďte si s námi hrát!

Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) připravila kvíz a soutěž k oslavám Dne Země, který proběhne 22. 4. 2021. Děti si mohou hravou formou zasoutěžit a vyhrát skvělé ceny od našich sponzorů! Cílem kvízu je nabídnout zábavný vzdělávací online program a také posílit vztah dětí základních škol k přírodě a její ochraně.

Pro žáky prvního stupně (6-10 let) je připravena tvořivá soutěž na téma ,,mláďata”. To lze zpracovat libovolnou technikou. Kreativitě se meze nekladou! Výtvor je pak nutné na přední straně označit celým jménem a věkem dítěte a nejpozději do 30. 4. 2021 zaslat na adresu: CCBC , Písecká 20, Praha 3, 13000 nebo oskenovat a poslat na email: info@ccbc.cz.

Na žáky druhého stupně pak čeká kvíz (https://ccbc.cz/uncategorized/pripravujeme-soutez-na-den-zeme/) plný zajímavých faktů a otázek týkajících se české i světové přírody. Ten bude spuštěn 22. 4. 2021 skrze odkaz na video moderované režisérem a moderátorem Zdeňkem Suchým, hercem Josefem Trojanem, herečkou Annou Čtvrtníčkovou a moderátorem učitelem Vladimírem Kořenem. Je to jednoduché! Stačí zodpovědět na 20 otázek, do odkazu, který naleznete pod videem a to nejpozději do 30. 4. 2021. Kvíz vznikl ve spolupráci CCBC, AOPK ČR, Zoo Liberec, H2Ospodáři a Včelí Stráž.

Z každé kategorie budou poté vylosováni 3 výherci, kteří dostanou skvělé ceny. Protože se kvíz bude zaobírat i životně důležitou vodou, hlavní cenou budou sprchové hlavice, které nám věnovala Grohe. Ty díky úsporným technologiím umí šetřit vodou a tak i naši Zemi. Dalšími cenami budou například rodinné vstupenky do Zoo Liberec a nebo batůžky od AOPK.
Slosování výherců proběhne online 3. 5. 2021.
PS.: Pokud se chcete na kvíz CCBC dopředu připravit a získat ty nejlepší ceny, doporučujeme se podívat do online knihovny, zaměřené na environmentální vzdělávání CCBC do škol (https://ccbc.cz/ccbc-do-skol-2020-21/).

Život žáků, studentů, jejich učitelů a rodičů prochází velkou změnou, a proto i Česká koalice pro ochranu biodiverzity mění způsob podpory v oblasti environmentálního vzdělávání. Buďte toho součástí!

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist