https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-zeme-ve-starem-meste-u-uherskeho-hradiste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Den Země ve Starém Městě u Uherského Hradiště

27. dubna 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Historie oslav Dne Země se začala psát roku 1970 v USA. Vznikla série protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit environmentální hnutí po celých Spojených státech. Akce byla úspěšná a začala se šířit i do zahraničí. Den Země, který připadá na 22. duben můžeme tedy považovat za výročí vzniku moderního environmentálního hnutí.
Dnes slaví Den Země více než miliarda lidí ve 175 státech světa. Tento den se tak stal největším nenáboženským svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.
Stejně jako ostatní společnosti podporující environmentální výchovu a recyklaci, se ELEKTROWIN zapojil na mnoha místech naší republiky do oslav tohoto dne.
Hravou formou jako jsou kvízy, křížovky a soutěže především pro děti, chce ELEKTROWIN podat co nejvíce užitečných informací jak správně zacházet s vysloužilými elektrospotřebiči, jako jsou žehlička, elektrický holicí strojek, rychlovarná konvice a mnoho jiných.
Letos, stejně jako v minulých letech, se ti, kdo donesou nějaký nepotřebný spotřebič ke stánku ELEKTROWINu, dočkají odměny za správný přístup k recyklaci.
Nejbližšími akcemi, kde se děti mohou takto zábavnou formou něco dozvědět je pátek 29. a v sobotu 30. 4. ve Starém Městě u Uherského Hradiště v areálu REC Group v Brněnské ulici.
Páteční akce bude probíhat od 8 do 11:30 hodin a jako již tradičně bude stánek ELEKTROWINu jedním ze stanovišť Ekoolympiády, které se ten den zúčastní na 1000 dětí ze základních škol.
V sobotu si budou všichni moci užívat připravených atrakcí od 11 do 18 hodin.


ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 13 000 sběrných míst po celé České republice. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.
Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist