https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/desata-sezona-plzenskych-farmarskych-trhu-startuje-jiz-tuto-sobotu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Desátá sezona Plzeňských farmářských trhů startuje již tuto sobotu!

20. března 2019 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Tuto sobotu (23. března) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla. Začínají totiž Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

Tuto sobotu (23. března) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla. Začínají totiž Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

Plzeň žije jídlem
Plzeňské farmářské trhy budou i v letošním roce pořádány ve týdenním intervalu - od 23. března až do 21. prosince každou sobotu. Farmářské trhy se zabydlely na náměstí Republiky v Plzni. Začínat se bude vždy v 8 a končit ve 12 hodin.

Cílem sdružení ENVIC (pořadatel Plzeňských farmářských trhů) bylo a je, vytvářet prostor a podmínky pro prodej prvotřídních, tuzemských sezónních potravin. „Nechystáme v pořádání Plzeňských farmářských trhů žádnou revoluci. Držíme se svých zásad – důsledný výběr prodejců – výrobců, vytváření příjemné atmosféry, oživování centra města Plzně, podpora lokální ekonomiky, nabídka skutečného poctivého jídla. Přesto v letošním roce přivítáme několik nových prodejců. Ti doplní stávající sortiment o další zajímavé produkty od šikovných sýrařů, uzenářů, pekařů ...“, vysvětluje Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

Město Plzeň drží palce...
Plzeňské farmářské trhy podporuje také primátor města Plzně Martin Baxa. „Na Plzeňské farmářské trhy chodím pravidelně již od roku 2010. Je to nejen místo, kde kupuji skvělé jídlo, ale kde se setkávám s přáteli, Plzeňáky a se všemi kdo milují jídlo stejně jako já. Mám radost, že je Plzeň městem, kde máme ty nejlepší farmářské trhy. V sobotu si jejich start ujít rozhodně nenechám“, uvedl primátor Martin Baxa. Podpora od města Plzně a od Městského obvodu Plzeň 3 je pro pořádání Plzeňských farmářských trhů zásadní. „Děkujeme vedení MO Plzeň 3 za spolupráci při vyřizování všech potřebných formalit. Pan starosta i pan místostarosta trhům fandí a velmi nám pomohli“, říká Popp.

Pár specialit…
V letošním roce nebudou Plzeňské farmářské trhy jen dvakrát – 4. května a 8. června. Trhy uvolní prostor jiným městským akcím. „Naprostou novinkou budou Plzeňské farmářské trhy na venkově. 7. září chystáme ve spolupráci s Plzeňským krajem oslavu venkova na farmě u pana Moulise v Milínově u Nezvěstic. Trhy budou klasické, ale nebudou na náměstí Republiky, ale přímo na farmě u Pavla Moulise. Chystáme pro naše věrné zákazníky přepravu autobusy i vlakem. Bude to pro všechny hodně zajímavé“, říká Popp.

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.
Tomáš Popp, tel: 777 239 808 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist