https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/deti-i-dospeli-miri-za-netopyry-do-prazske-stromovky-milicovskeho-lesa-a-divoke-sarky-na-sedlcansko-nebo-hrad-tocnik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Děti i dospělí míří za netopýry do pražské Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky, na Sedlčansko nebo hrad Točník

Výpravy za tajemnými obyvateli pražských parků pod vedením odborníků z České společnosti pro ochranu netopýrů míří do Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky. Čtyři večerní exkurze pro školy i veřejnost se uskuteční na přelomu května a června, začíná se vždy ve 21 hodin. V rámci jarní série vycházek proběhnou také exkurze pro Gymnázium Sedlčany v Hrachově a pro pražské Gymnázium Jana Keplera na hradě Točníku.

„Večerní vycházky jsou zaměřené na pozorování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru, který umožňuje zachycovat a poslouchat jejich pro lidské ucho neslyšitelné echolokační a lovecké signály. Podle nich lze také určovat jednotlivé druhy netopýrů. V průběhu exkurze budou účastníkům přiblíženy i další metody výzkumu netopýrů, zajímavosti z jejich života a informace o jejich úkrytech v budovách, dutinách stromů a jejich ochraně,“ přibližuje program Petra Schnitzerová, koordinátorka projektu.
„Děti i dospělí budou mít na začátku každé akce jedinečnou možnost seznámit se s netopýry opravdu zblízka, neboť k prohlédnutí i pohlazení zde budou také ochočení handicapovaní netopýři z pražské záchranné stanice ZO ČSOP Nyctalus,“ doplňuje Dita Weinfurtová, která bude jednou z průvodkyň.
Sérií letošních jarních akcí navazuje Česká společnost pro ochranu netopýrů (ČESON), ve spolupráci s Lesy hl. města Prahy, již na několik úspěšných ročníků. Večerní exkurze za netopýry pro školy i širokou veřejnost jsou organizovány od roku 2013 a další jsou plánovány také na letošní podzim.
Exkurze probíhají v rámci projektu, který finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Hlavní město Praha. Počet účastníků jednotlivých vycházek je omezen, a proto je třeba se na exkurze předem přihlásit. Aktuální termíny pražských exkurzí včetně kontaktů pro přihlášení naleznete zde: http://www.lhmp.cz/eko/2016/04/07/pozvanka-na-konci-kvetna-vyrazime-za-prazskymi-netopyry/. Kompletní nabídku vzdělávacích programů a exkurzí s netopýří tematikou najdete na www.ceson.org.
OLga Růžičková a Petra Schnitzerová, tel: 605870323 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist