https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/diakonie-cce-pomozme-chersonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE: Diakonie ČCE: Pomožme Chersonu

7. června 2023 | Diakonie ČCE
Desítky tisíc lidí na Ukrajině byly vyhnány ze svých domovů po explozi Kachovské přehrady. Voda ohrožuje kolem 80 obcí a měst po toku řeky Dněpr včetně Chersonu s téměř třemi sty tisíci obyvateli.

Humanitární středisko Diakonie ve spolupráci s ukrajinskou partnerskou organizací Myrne Nebo okamžitě začalo organizovat humanitární pomoc.

Naši partneři z organizace Myrne Nebo, kteří od počátku války zajišťují v humanitárních kuchyních teplé jídlo pro uprchlíky v Charkovské oblasti, již dorazili do Chersonu s polní kuchyní, díky které jsou schopni zajistit teplé jídlo až pro 5 000 lidí denně. Situace je stále nepřehledná, ale už nyní je jasné, že na místě bude nedostatek pitné vody, jídla, zdravotnické pomoci a přístřešků.

Pomáhat v místě konfliktu můžeme i díky vám. Humanitární středisko Diakonie pro tento účel vybírá prostředky skrze veřejnou sbírku vyhlášenou na pomoc Ukrajině již v roce 2022.

Podpořit lidi v zasažených oblastech můžete i nadále prostřednictvím účtu: 292949292/0300, variabilní symbol 2022 nebo přes dárcovský portál formulář Darujme:

Pošlu peníze pro Cherson - https://www.darujme.cz/polni-kuchyne-pro-cherson

Pomoci můžete také prostřednictvím DMS. Pošlete textovou zprávu na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
DMS DIAKONIEPOMOC 190
Cena DMS je 30, 60, 90 nebo 190 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.

Mnoho lidí z kriticky postižených oblastí žije po celou dobu ruské vojenské agrese v nelehkých podmínkách a obavách o své životy. Nyní museli domovy definitivně opustit a jsou zcela odkázáni na pomoc druhých.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist