https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/diky-dobrovolnikum-vznikly-v-beskydech-nove-naucne-trasy-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Obnova řemesel v Beskydech: Díky dobrovolníkům vznikly v Beskydech nové naučné trasy

14. června 2016 | Obnova řemesel v Beskydech
Autor: Šárka Kšiňanová, tel: 608721653
Od září 2015 probíhá v oblasti Moravskoslezských Beskyd mapování suchých kamenných zdí a tvorba naučných tras. Tyto činnosti vykonávají dobrovolníci, kteří se přihlásili na výzvu spolku Obnova řemesel v Beskydech (dále OBŘEB). Akce je financovaná z projektu „Dobrovolníci pro OBŘEB“.
Do dnešních dnů se přihlásilo k mapování a tvorbě tras 10 dobrovolníků z řad veřejnosti. Zájemci byli seznámeni s charakteristikami suchých kamenných zdí, dozvěděli se, kde je největší pravděpodobnost jejich nalezení a jak zaznamenat jejich polohu pomocí navigace GPS nebo chytrého telefonu. Dobrovolníci se mohli rozhodnout, zda chtějí mapovat pouze jednotlivé zdi nebo chtějí jednotlivé zdi spojit do trasy. Mohli také již vytvořenou trasu ověřit. Vznikla tak jedinečná databáze suchých kamenných zdí, které se nacházejí v katastrech obcí Ostravice, Staré Hamry, Morávka, Krásná, Čeladná.
„Jednu takovou trasu si můžete projít již dnes“, říká Šárka Kšiňanová z Obnovy řemesel v Beskydech. „Její popis naleznete na našem facebooku (www.facebook.com/obreb). Ostatní trasy zveřejníme brzy na našich webových stránkách“.
Mapování a tvorba tras budou probíhat i nadále, zájemci se mohou stále hlásit. Kontaktní údaje jsou k nalezení buď na facebooku (viz výše) nebo na webu spolku www.obreb.cz.
„Projekt vznikl za podpory Nadačního Fondu Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha.“
Šárka Kšiňanová, tel: 608721653 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist