David Kopecký "> Díky Nadaci se návštěvníci snáze dostanou k ikonickému cíli Českého Švýcarska - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/diky-nadaci-se-navstevnici-snaze-dostanou-k-ikonickemu-cili-ceskeho-svycarska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nadace Partnerství: Díky Nadaci se návštěvníci snáze dostanou k ikonickému cíli Českého Švýcarska

24. července 2023 | Nadace Partnerství
Autor: David Kopecký, tel: 721 468 231
K prioritám Správy Národního parku České Švýcarsko po loňském požáru patří také obnova přístupu k ikonickým návštěvnickým cílům Českého Švýcarska. Požár zasáhl i turistickou cestní síť v oblasti Hřenska, kde se nachází Pravčická brána nebo soutěsky říčky Kamenice. Obnovit turistickou infrastrukturu po loňské katastrofě se daří i díky financím od Nadace Partnerství, která po vypuknutí požáru uspořádala ve prospěch parku veřejnou sbírku. Kde po roce pomáhají její dary?

Dvě ze čtyř turistických tepen této oblasti byly zasaženy ohněm natolik, že je dosud nebylo možné z bezpečnostních důvodů návštěvníkům zpřístupnit. Se značným úsilím se však správě parku podařilo k začátku turistické sezóny zajistit přístup k Pravčické bráně i do Divoké soutěsky po zbývajících trasách a současně oba vyhledávané cíle propojit dosud méně využívanou cestou.

Divoká soutěska je úzké údolí sevřené až stometrovými skalními stěnami, ve kterém si návštěvníci mohou užít plavbu na lodičkách již od roku 1898. Přístupná je z Mezné po strmém svahu, v nejprudším místě turisté překonávají výškový rozdíl devadesáti metrů na úseku dlouhém pouhých dvě stě metrů. Sestupují k říčce Kamenici po stupňovitě upravené stezce, která zejména za vlhčího počasí již může pro některé návštěvníky představovat výzvu.

Potřebnou oporu od dubna poskytuje v celé délce náročného úseku masívní dřevěné zábradlí z frézované kulatiny. Správa Národního parku České Švýcarsko cestu mohla zábradlím vybavit díky příspěvku od Nadace Partnerství ve výši více než 600 tisíc korun. Volba materiálu a vzhledu zábradlí byla provedena s ohledem na jednotný vzhled se stávajícími zábradlími v soutěsce Kamenice, které lemují další cesty ve vlastnictví obce.

"Správa Národního parku České Švýcarsko Nadaci Partnerství děkuje za tento finanční příspěvek, díky kterému návštěvníci národního parku mohou navštívit vyhledávaný turistický cíl pohodlněji i bezpečněji." Tomáš Salov, mluvčí národního parku České Švýcarsko.
David Kopecký, tel: 721 468 231

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist