https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/diskuze-o-splavneni-odry-na-severu-moravy-pokracuje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Diskuze o splavnění Odry na severu Moravy pokračuje

26. května 2021 | MD ČR
Zástupci Odboru vodní dopravy Ministerstva dopravy a Ředitelství vodních cest jednali 26. 5. na severu Moravy se zástupci Bohumína, Ostravy a okolních obcí o splavnění Odry z Moravskoslezského kraje až k Baltskému moři. Další jednání o podobě splavnění Odry budou pokračovat v následujících dnech. Cílem rozhovorů je sladit zájmy města Ostravy a Moravskoslezského kraje se záměrem vlády společně splavnit Odru z Polska na území Moravskoslezského kraje.

Pokračování jednání s dalšími obcemi je naplánováno na pondělí 31. května. Rozhovory se týkají přípravy zadání územně analytické studie o splavnění Odry do polského Koźle. Studie by měla podrobně posoudit varianty řešení záměru a jeho dopady, včetně vyhodnocení vlivu na životní prostředí, a s tím spojené dopravní zatížení.

Samosprávy nabídku spolupráce v rámci monitorovacího výboru ke studii přijaly. Stejná možnost, tedy aktivní účast v monitorovacím výboru územně analytické studie, byla nabídnuta i panu děkanovi přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity doc. RNDr. Janu Hradeckému, Ph.D., který také projevil svůj zájem účastnit se činnosti tohoto výboru.

Stávající jednání navazují na aktivity náměstka dopravy Jana Sechtera s polskou stranou a zástupci Ostravy a Bohumína, kde se mimo jiné navrhlo řešení vedení koridoru západně od Bohumína, které se vyhýbá cenným meandrům Odry a je nejkratší možnou variantou na českém území.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist