Dalibor Dostál "> Divocí koně budou jedním z témat první Česko-slovenské fundraisingové konference v Praze - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/divoci-kone-budou-jednim-z-temat-prvni-cesko-slovenske-fundraisingove-konference-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Divocí koně budou jedním z témat první Česko-slovenské fundraisingové konference v Praze

1. června 2023 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: +420606635303
Rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se stala fenoménem, který zaujal nejen Českou republiku, ale doslova obletěl celý svět. Opakovaná publicita v New York Times, Washington Post, BBC a dalších prestižních médiích pomohla České krajině stát se na několik let světově nejsledovanějším českým projektem.

O tom jak se to povedlo bude přednášet ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál na dvoudenní Česko-slovenské fundrisingové konferenci, která dnes začíná v Praze.

„To, že se o rezervaci psalo v médiích na pěti kontinentech vůbec není samozřejmostí. Velcí kopytníci jsou v Česku sice stále novinkou, ve světě se s nimi však pracuje již čtyři desetiletí. Navíc naše organizace nemá tiskového mluvčího ani PR oddělení, v rozpočtu na mediální služby je od jejího založení až do dneška nula,“ popisuje Dalibor Dostál, jehož přednáška se uskuteční druhý den konference.

Vyprodaná CZSK fundraisingové konference se vůbec poprvé koná v Praze. Deset řečníků a více než sto účastníků z Česka i Slovenska se sejde v moderním prostoru Spojka Karlín v pražském Karlíně. Jejími pořadateli jsou Svět neziskovek a Slovenské centrum fundraisingu. Generálním partnerem ročníku 2023 je Nadace Via a Darujme.cz.

Na konferenci s podtitulem „Na fundraising s odvahou”, se uskuteční workshopy napříč aktuálními tématy z fundraisingu, komunikace i leadershipu. Nebudou chybět takzvané masterclasses, které nabídnou fundraiserům více prostoru pro trénink specifických dovedností a vzájemné sdílení. Pražské setkání navazuje na tradici česko-slovenských konferencí, které se v minulých letech konaly v Bratislavě a Košicích.

Fundraising je anglickým termínem pro „shromažďování zdrojů“. Jde o systematickou činnost, jejímž výsledkem je získání finančních či jiných prostředků na obecně prospěšnou činnost organizací nebo jednotlivců. Obvykle pro nadace, nadační fondy nebo neziskové organizace.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na projekt rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět prostřednictvím portálu darujme.cz/krajina nebo nákupem na e-shopu www.zelenadomacnost.com, kde je rezervace jedním z podporovaných projektů.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporuje Akademie věd ČR v rámci programu Strategie AV 21, Záchrana a obnova krajiny, dále společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Qminers, Semix, ProfiG2, Bird & Bird, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Accace, Zelená domácnost, Amanita Design, Linde, Vertue, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Nadace ČEZ, Megabooks CZ, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Hotelová škola Poděbrady, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.
Dalibor Dostál, tel: 420606635303
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist