https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dluhove-poradny-charity-nabizi-pomoc-lidem-na-hodoninsku-a-breclavsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita ČR: Dluhové poradny Charity nabízí pomoc lidem na Hodonínsku a Břeclavsku

6. července 2021 | Charita ČR
Rodinám na Hodonínsku a Břeclavsku, kterým tornádo poničilo domovy, hrozí, že přijdou o dary ze sbírek kvůli exekucím. Podle České asociace povinných je takových rodin v zasaženém regionu 300. Diecézní charita Brno situaci intenzivně řeší a ředitel Oldřich Haičman se dnes účastnil schůzky s hejtmanem a starosty obcí.

Při podepisování darovacích smluv Diecézní charita Brno upozorňuje jednotlivce na to, že pokud mají exekuce je situaci potřeba ošetřit. Prezidentka České asociace povinných slíbila, že její organizace zařídí odložení exekucí a apeluje na starosty obcí, aby ji o těchto případech informovali.

„Budeme nadále upozorňovat lidi, se kterými podepisujeme darovací smlouvy, že je potřeba exekuce přiznat a situaci řešit, aby o dar na obnovu obydlí nepřišli. Kromě toho mohou svou situaci řešit komplexněji v konzultaci s některou z našich dluhových poraden. Kontakty rádi zprostředkujeme,“ uvedl Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.

Diecézní charita Brno poskytuje specializované poradenství v oblasti dluhů a exekucí dlouhodobě. Poradna při centru Celsuz v Brně funguje už od roku 2014. Její zaměstnanci jen loni pracovali se 700 klienty. Pomáhají jim zorientovat se v celé situaci, komunikovat s věřiteli, poskytují právní pomoc nebo s nimi připravují plán oddlužení. „Naše zkušenosti s touto problematikou využijeme při pomoci rodinám na Břeclavsku a Hodonínsku. Je důležité, aby jim předešlé dlouhodobé finanční problémy nebránily vyřešit akutní humanitární krizi, za kterou nemohou,“ uvedla Veronika Imrichová, vedoucí služeb Celsuz.

Poradenství zaměřené na dluhy poskytují i sociálně právní poradny v Blansku, Hodoníně, Tišnově či Znojmě.

Kontakt:
Celsuz – Dluhové poradenství - https://celsuz.cz/odborne-socialni-poradenstvi/dluhove-poradenstvi/
Bc. Jan Dvořáček – koordinátor projektu a dluhový poradce
Email: jan.dvoracek@brno.charita.cz
Telefon: 736 523 685 (i SMS)
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist