https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dne-2-dubna-2002-zasedal-vybor-statniho-fondu-dopravni-infrastruktury-sfdi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MDS ČR: Dne 2. dubna 2002 zasedal výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI)

4. dubna 2002 | MDS ČR
Dne 2. dubna 2002 zasedal výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Mimo jiné jednal i o vzrůstajících dopravních problémech na komunikaci I/11 v úseku Poděbrady – Hradec Králové. Největší zátěž je v úseku Poděbrady – Nové Město, kde část vozidel odbočuje na komunikaci I/36 do Pardubic. Třebaže se dopravní problémy týkají všech obcí na této trase, dopravní zácpy se nejvíce projevují v Chlumci nad Cidlinou, kde je několik napojení na další komunikace a světelná křižovatka. Přechod přes vozovku je po větší část dne velmi komplikovaný a opakovaně dochází k vážným smrtelným úrazům.

Proto výbor SFDI schválil rozpočtové opatření na výstavbu okružních křižovatek V Chlumci nad Cidlinou a v Novém Městě. Tyto křižovatky připraví napojení komunikací na dálnici tak, aby byl vytvořen obchvat Chlumce nad Cidlinou. Jde o etapové řešení, protože křižovatky jsou součástí výsledného řešení pro napojení přivaděčů k D 11. Křižovatky budou současně působit jako zpomalovací retardéry do doby zprovoznění obchvatu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist