https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dnes-slavi-rys
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Dnes slaví rys

11. června 2018 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Mezinárodní den rysů připadá na 11. června. Letos bude za podpory projektu Interreg Central Europe 3Lynx poprvé slaven minimálně v pěti zemích Evropy – České republice, Německu, Rakousku, Itálii a Slovinsku.

Příležitostí slavit a vzdělávat se bude v Česku několik. Můžete se například zúčastnit diskuze s názvem Rys ostrovid – mýta a fakta spolu s Jaroslavem Červeným z ČZU a Simonou Polákovou z MŽP ve Skautském institutu (Staroměstské nám. 1/4) v Praze od 19 hodin. V Liberci se v Knihkupectví a antikvariátu Fryč (Pražská 14) uskuteční od 18 hod přednáška a beseda Rysí příběhy s Terezou Minárikovou z Alka Wildlife. V Českých Budějovicích se tématu Rys ostrovid – mýta a fakta bude věnovat od 17 hodin Josefa Volfová z Hnutí Duha v Pansofii (Lannova třída 10). V Olomouci bude o rysovi od 18 hodin mluvit Miroslav Kutal v rámci Science café v Coffee Library (Biskupské nám. 1).

Dům přírody Českého lesa (Klenčí pod Čerchovem 4) pořádá celodenní akci Rysí den, jejíž součástí budou přednášky, film i výstava nebo workshopy o fotopastech i stopování. Začíná se v 10 hodin ráno, ukončení je plánováno na 16 hodinu. Alka Wildlife i Správa Národního parku Šumava na mezinárodní den rysů plánují akce pro školní třídy.

Bližší informace naleznete na stránkách projektu 3LYNX - https://www.interreg-central.eu/Content.Node/-esky.html
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist