Jitka Martínková "> Dnes začíná Týden pro klima 2021 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dnes-zacina-tyden-pro-klima-2021
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Klimatická koalice: Dnes začíná Týden pro klima 2021

14. června 2021 | Klimatická koalice
Autor: Jitka Martínková, tel: 728399452
14. 6. 2021, Praha – Dnes začíná multižánrový festival Týden pro klima 2021. Letošní ročník probíhá ve dnech 14. – 20. června v řadě měst a obcí po celé České republice i online. Cílem festivalu je upozornit veřejnost různými formami na změnu klimatu a její dopady na naši společnost. Festival se koná pod záštitou platforem Klimatická koalice a Zelený kruh. Je určený pro širokou veřejnost. Kdokoli se může k Týdnu pro klima připojit také se svou vlastní akcí.

Během prvního ročníku Týdne pro klima v roce 2019 se konalo 150 akcí na 50 různých místech. Do letošního druhého ročníku je zatím přihlášeno více než 70 událostí. Většina z nich proběhne naživo. Součástí programu jsou například přednášky, diskuse, workshopy, filmové projekce, koncerty, swapy, komentované vycházky nebo cyklojízda.

Nejaktivnějším městem letošního ročníku jsou Pardubice. Tamější spolky, jednotlivci i podniky přihlásili do programu Týdne pro klima zatím celkem 17 akcí. Jednu z nich pořádá i samotné statutární město Pardubice. To pod hlavičkou své události „Dny pro klima“ podpoří ve dnech 17. - 19. června ekologickou dopravu ve městě.

Daniel Vondrouš, ředitel Asociace ekologických organizací Zelený kruh, řekl: "Na nejdůležitější věci bychom neměli zapomínat. Změna klimatu k nim určitě patří. Její dopady jsou stále ničivější a mohou ohrozit samotné základy naší civilizace. Pojďme se společně zamýšlet a radit, jak zvýšit naše šance na budoucnost. Alespoň jeden týden v roce."

Jitka Martínková z Klimatické koalice řekla: „Během roku s pandemií byla řada lidí ve společnosti vystavena různým vyčerpávajícím situacím a problémy klimatu šly logicky stranou. Přesto zůstávají změny klimatu jedním z nejpalčivějších problémů dneška a je důležité na ně nezapomínat. Jsme rádi, že po roční pauze můžeme širokou veřejnost opět pozvat na Týden pro klima, a těšíme se na společný dialog o tom, jak změnám klimatu čelit.“Kontakty pro média:

Jitka Martínková, Klimatická koalice: jitka.martinkova@klimatickakoalice.cz +420 728 399 452

Daniel Vondrouš, Zelený kruh: daniel.vondrous@zelenykruh.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist