https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-boje-o-senat-pujde-za-piraty-eva-tylova.chce-se-zasadit-o-legislativu-na-ochranu-zivotniho-prostredi-a-prosazujici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Do boje o Senát půjde za Piráty Eva Tylová. Chce se zasadit o legislativu na ochranu životního prostředí a prosazující komunitní energetiku

11. října 2023 | Česká pirátská strana
V senátním obvodu č. 17 (Praha 12, Libuš, Zbraslav, Radotín a další městské části) bude za Piráty kandidovat Eva Tylová, kandidaturu dlouholeté pražské političky téměř jednomyslně podpořila členská základna. Tylová se chce v Senátu zaměřit na legislativu v oblasti zmírňování dopadů a adaptačních opatření v souvislosti s klimatickou změnou. V oblasti životního prostředí má dlouholeté odborné zkušenosti, věnuje se i komunitní energetice.

“Klimatickou změnu vnímám jako významné téma. Pro realizaci mitigačních a adaptačních opatření však potřebujeme větší oporu v legislativě. Velkým dluhem je neexistence komplexního Klimatického zákona, zatím postupujeme v rámci dílčích zákonů. V současnosti je např. v Poslanecké sněmovně projednáván zákon, který umožní rozvoj komunitní energetiky, který ne všichni hráči na energetickém trhu vítají a mohou se ho snažit pozměnit ve svůj prospěch. Je třeba prosazovat znění, které umožňuje vznik energetických komunitních společenství, ale také zabrání energetické chudobě. Energie, kterou vyrobíme ze slunce a větru nám umožní nahradit alespoň část drahého plynu z politicky nestabilních zemí,” uvádí Eva Tylová.

V Senátu chce Tylová prosazovat i další opatření v oblasti životního prostředí, která pomohou zlepšit kvalitu ovzduší, čistoty řek, ochranu přírody a krajiny. Velkým rizikem je pokračující pokles biodiverzity. “To jsou moje tzv. srdcová témata, vzhledem ke svým zkušenostem z radnice i státní správy jsem schopna obsáhnout i další oblasti důležité pro společnost, blízká mi je i např. sociální oblast a podpora handicapovaných,” doplňuje.

“Eva Tylová je osvědčenou a populární tváří, která se s obyvateli od Prahy 12 přes Libuš, Lhotku, Šeberov až po Zbraslav denně potkává při řešení konkrétních problémů. S jejím zvolením v stranických primárkách jako pražští Piráti navazujeme na strategii sjednocování liberálních sil v Praze. Po Lukáši Wagenknechtovi a Marku Hilšerovi s Evou Tylovou pokračujeme v podpoře liberálních kandidátů s reálnou šancí uspět proti konzervativním silám,” vítá účast Tylové ve volbách místopředseda pražského sdružení Pirátů Ondřej Vojta.

V oblasti životního prostředí působí Eva Tylová více než 30 let, poslední dva roky se věnuje také energetice. V letech 1998-2002 působila jako náměstkyně ministra životního prostředí bez politické příslušnosti, navržená na tuto funkci ekology. V letech 2002-2003 a 2008-2010 pak byla ředitelkou České inspekce životního prostředí.

Eva Tylová je dlouholetou pražskou političkou. V zastupitelstvu své domovské MČ Praha 12 působí od roku 2006, v letech 2010 až 2014 a 2018 až 2022 byla místostarostkou. V minulém období spolu s Piráty realizovala na Praze 12 opatření na zmírnění následků klimatické změny, za která MČ získala ocenění v soutěži Adapterra Awards. “Působení na komunální úrovni je pro mě inspirací pro to, co je třeba v Senátu prosadit,” dodává Tylová.

V současné době je Eva Tylová také zastupitelkou hlavního města Prahy, kde zasedá ve výborech pro životní prostředí, infrastrukturu a energetiku. Tento mandát by v případě svého zvolení do Senátu dala k dispozici.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist