https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-jilemnice-zavita-vice-nez-desitka-dobrovolniku-z-ruznych-koutu-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Do Jilemnice zavítá více než desítka dobrovolníků z různých koutů ČR

Podkrkonošské město Jilemnice bude ve dnech 03. – 12. 08. poprvé hostit skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přispějí ke zkrášlení města a jeho okolí. Na projekt pořádaný organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit a místní iniciativou MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici přijedou dobrovolníci z různých koutů celé České republiky.

Ve spolupráci s Krkonošským národním parkem se budou účastníci projektu podílet například na boji proti kůrovci, čištění průtoků na odvod vody a jiných činnostech, se kterými bude správa KRNAP aktuálně potřebovat pomoci. Dobrovolníci také pomohou s úpravou jilemnického poutního místa v okolí kaple svatého Isidora. Na dobrovolníky čeká kromě fyzické práce v KRNAP mnoho zábavných večerů a volnočasových aktivit, díky nimž poznají blíže nejen okolí Jilemnice, ale také sebe navzájem.

Všichni účastníci projektu se poprvé společně setkají až v den příjezdu. Možnost potkat se s dobrovolníky budou mít také obyvatelé Jilemnice, a to například při veřejném promítání dokumentu Bohové z Molenbeeku. Projekce se uskuteční ve středu 05. 08. od 20.30 u skautské klubovny JILM.

Pro Jilemnici je letošní krátkodobý dobrovolnický projekt neboli workcamp premiérou. Členové iniciativy MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici se rozhodli pro své okolí něco udělat a přišli s nápadem uspořádat workcamp ve svém městě. Pro realizaci projektu využili spolupráce s místním skautem a neziskovou organizací INEX-SDA. Ta má na svém kontě nespočet podobných projektů.

Partnerská organizace MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici je skupina nadšených lidí, kteří každoročně v Jilemnici organizují lidskoprávní tematický festival. Výtěžek z festivalu je vždy věnován na dobročinné účely. MNOHO SVĚTŮ pořádá také dobročinné sbírky, výstavy a mnoho různých přednášek. V nedávné době například přednášku o suchu ve spolupráci s prof. Josefem Šedlbauerem. Letošní filmový festival se bude konat na podzim a to ve dnech 21. – 24. 10.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Autorka: Barbora Lipská

Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1dyMQmeVl8Cvn2GroUA6je-VN4UyWT5Ks?usp=sharing

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist