Ilona Mazalová "> Do práce na kole už po osmé - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-prace-na-kole-uz-po-osme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Do práce na kole už po osmé

24. června 2022 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Skončil 12. ročník kampaně Do práce na kole, do které se Kopřivnice zapojila už po osmé. Pod Kopřivnicí jezdilo 29 organizací a zítra dopoledne v rámci akce Run Tour proběhne před Muzeem nákladních automobilů Tatra vyhodnocení nejaktivnějších týmů a jednotlivců.

Květnovou výzvu přepravovat se do práce na kole, koloběžce nebo pěšky – tedy udržitelně a aktivně, přijalo v celé republice rekordních 24 699 účastníků. Společně najezdili přes 6,2 milionů kilometrů běhen 720 tisíc cest. Tímto výkonem ušetřili 803 tun kysličníku uhličitého, který by vznikl při stejném počtu kilometrů jízdou autem.

Každoročně roste počet organizací, které za své zaměstnance hradí startovné, ale i spousta partnerských firem, které účastníkům poskytují zajímavé slevy a výhodné nabídky během akcí na triko a také soutěžní ceny.
Účastníci kampaně jsou každým rokem motivováni k tomu, aby se pro ně pěší chůze či jízda na kole staly pravidlem a každodenním zvykem i po zbytek roku. Proto za nejdůležitější a nejvýznamnější je považována kategorie „pravidelnost“. Zároveň kampaň Do práce na kole slouží k popularizace osobní bezmotorové dopravy a upozorňuje na její ekologické, zdravotní i ekonomické výhody.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist