https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-regionu-zavitali-experti-na-cykloturististiku-v-ramci-cesko-polskeho-projektu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Do regionu zavítali experti na cykloturististiku v rámci česko-polského projektu

14. září 2017 | Královéhradecký kraj
Dvacítka expertů na cestovní ruch a cykloturistiku z Česka a Polska přijela na studijní návštěvu do Královéhradeckého kraje za účelem seznámit se s dobrými příklady z praxe. Studijní cesta organizovaná Královéhradeckým krajem v termínu 4.–6. září 2017 byla součástí projektu česko-polské spolupráce Koncepce rozvoje přeshraniční cykloturistiky v polsko-českém příhraničí, kterého se účastní celkem devět příhraničních partnerů z obou zemí.

Během prvního dne proběhlo setkání za účasti všech zapojených stran. Krajské vedení zde reprezentoval radní pro oblast regionálního rozvoje, evropských grantů, dotací a cestovního ruchu Pavel Hečko. „Hlavním cílem celého projektu je vznik a podpora kvalitních podmínek pro česko-polskou přeshraniční cykloturistiku včetně koncepce vedení dálkových cyklotras a stezek či speciálních tras a rovněž i předání nabytého know-how či zkušeností z marketingu,“ sdělil k projektu radní Hečko.

Setkání v Hradci Králové se zúčastnil i náměstek primátora Hradce Králové Jindřich Vedlich odpovědný za rozvoj města. Během setkání byl hostům představen hostitelský kraj i město, projekty jako moderní parkovací domy pro cyklisty BikeTower, Asociace cykloměst a monitoring cyklistů a pěších v rámci Nadace Partnerství.

V dalších dnech se zástupci polských a českých regionů společné seznámili s nejvýznamnějším produktem cykloturistiky – Labskou stezkou mezi Hradcem Králové, Smiřicemi a Kuksem. Vedle toho navštívili i komunitní cyklodílnu Bajkazyl a seznámili se se systémem cyklotras pro terénní cykloturistiku Trutnov Trails.

„K produktům cykloturistiky patří samozřejmně i turistické cíle, a tak jsme neopomenuli navštívit například Katedrálu sv. Ducha, Bílou věž, Kapli Zjevení páně ve Smiřicích či barokní areál Kuks. Exkurze navázala na červencovou návštěvu českých partnerů v polském regionu Opole, která se nesla v podobném duchu,“ zhodnotila další dny návštěvy pracovnice krajského úřadu a krajská cyklokordinátorka Lucie Hučíková.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist