https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-stredoceskeho-kraje-v-koalici-spolu-mame-potencial-byt-znovu-nejuspesnejsim-krajem-ceska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Koalice SPOLU: Do Středočeského kraje v koalici SPOLU: Máme potenciál být znovu nejúspěšnějším krajem Česka!

26. ledna 2024 | Koalice SPOLU
Předsedové krajských buněk ODS, TOP 09 a KDU-ČSL v pátek 26. ledna podepsali smlouvu o koaliční spolupráci a spolu s předsedy stran oficiálně oznámili společnou kandidaturu v nadcházejících krajských volbách ve Středočeském kraji. Jednotná koalice SPOLU, vycházející z dlouhodobého silného středo-pravicového zastoupení v regionu, má za cíl udělat ze Středočeského kraje znovu nejúspěšnější kraj v České republice, ze kterého budou jiní hejtmani, podnikatelé i občané čerpat inspiraci. Lídrem kandidátky je současný předseda regionu a poslanec Jan Skopeček.

„Krajské a senátní volby jsou a budou mimořádně důležité – nejen proto, jak bude vypadat politika v jednotlivých krajích, ale i proto, co se bude posléze odehrávat na celostátní politické scéně. Jsme si toho vědomi a nebereme je na lehkou váhu. Dnešní dohoda je toho důkazem,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala. „Dalším důkazem toho, jak vážně tyto volby bereme, je i to, kdo bude lídrem středočeské kandidátky. Jan Skopeček má za sebou celou řadu zkušeností na celostátní, ale i na krajské úrovni právě ve středních Čechách. Jsem přesvědčen, že jím vedená kandidátka úspěšně naváže na volby do Poslanecké sněmovny z roku 2021, ve kterých jsme porazili ANO a další politické strany. Věřím, že nabídne správná řešení občanům a s programem adekvátním pro střední Čechy tyto volby koalice SPOLU vyhraje,“ doplnil Fiala.

„Koalice SPOLU je alternativou vůči populismu a chaosu. A to platí nejen na celostátní úrovni. Naše spolupráce má smysl i pro volby krajské, které bezprostředně ovlivňují život našich občanů, ať už se jedná o dostupnost zdravotní péče, škol nebo veřejné dopravy. Ve Středočeském kraji nás spojuje odpovědný přístup ke správě financí, k péči o životní prostředí, dopravní infrastrukturu i naše kulturní dědictví. Za TOP 09 povede krajskou kandidátku Václav Švenda, který má za sebou úspěchy v příbramské komunální politice, kde se jako místostarosta úspěšně vypořádal se zakořeněnou korupcí a arogancí moci. Jako krajský radní pokračuje ve slušné a poctivé politice zaměřené na výsledky. SPOLU je zárukou stability a zkušenosti. Naši kandidáti tyto kvality nabídnou voličům v blížících se krajských volbách,“ sdělila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Umění domluvit se není v politice vždy samozřejmé. My nyní dokazujeme, že to možné je, a to i na krajské úrovni. Mezi největší výzvy pro krajské politiky patří správa infrastruktury, zvláště silnic první a druhé třídy, rozvoj středního školství, zdravotnictví, sociálních služeb, ale i odlehlých venkovských oblastí. Právě koalice SPOLU se svým programem a volbou kvalitních lidí dokáže pomoci tyto problémy ve Středočeském kraji smysluplně řešit. KDU-ČSL má ve Středočeském kraji jak starosty malých obcí, tak i větších měst. Jedním z nich je i Robert Pecha, lídr kandidátky za lidovce a starosta města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.“ řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„V listopadu jsem oznámil, že se ucházím o post hejtmana Středočeského kraje a udělám vše pro to, abychom do toho šli SPOLU. Po měsících jednání se to povedlo a dnes podepisujeme koaliční smlouvu. Mnozí se mě ptali, proč do toho jdu? Je to jednoduché. Chci pracovat pro Středočechy a vidět výsledky své práce, tak jako jsem je viděl v minulosti. Já byl na kraji 16 let. Byl jsem předsedou výborů, radním pro školství. Mám bohaté zkušenosti z Hořovic. Máme s rodinou střední Čechy opravdu rádi. Jdu do toho naplno a chci, abychom zvítězili,“ uvedl předseda středočeské ODS Jan Skopeček.

„Uzavření koaliční smlouvy je přirozeným vyústěním naší fungující čtyřleté spolupráce ve Středočeském kraji. Z kraje zmítaného skandály jsme se posunuli k tomu být krajem s nejnižším rizikem korupce a nejvyšší mírou transparentnosti. Seriózní, odpovědná a akční politika je i jádrem našeho programu pro nadcházející období,“ doplnil předseda krajské TOP 09 Václav Švenda.

„Prstenec okolo hlavního města Prahy se významně zvětšuje, a zvyšuje se tak poptávka po službách, vzdělávacích institucích i další nezbytné infrastruktuře. Zintenzivníme proto komunikaci s vedením hlavního města Prahy a prohloubíme strategickou spolupráci. Klademe důraz i na další agendy, jako je vzdělávání nebo bezpečnost. Naší snahou bude i zajištění prosperujícího zemědělství a živého venkova,“ uzavřel předseda středočeské KDU-ČSL Robert Pecha.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist