https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobra-zprava-z-australie-zrusena-licence-prepravni-spolecnosti-odpovedne-za-ohromne-stradani-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost pro zvířata: Dobrá zpráva z Austrálie – zrušena licence přepravní společnosti odpovědné za ohromné strádání zvířat

Dobrá zpráva z Austrálie – zrušena licence společnosti odpovědné za ohromné strádání zvířat při lodní přepravě
Australské ministerstvo zemědělství oznámilo v úterý 22. 8. 2018 rozhodnutí zrušit licenci agro-obchodní společnosti Emanuel Exports, která ve velkém vyvážela zvířata, hospodářská, z Austrálie. Uvedlo, že jde o ochranu australských norem v oblasti dobrých životních podmínek zvířat.
Je to výborná zpráva v záchraně zvířat z hororů dálkové přepravy z Austrálie do celého světa. Firma Emanuel Exports je nechvalně proslulá jako jeden z největších světových exportérů zvířat, na jehož palubách se odehrávalo obrovské zvířecí utrpení.
Firma je odpovědná za lodní přepravu většiny z 200 miliónů ovcí, které byly po moři z Austrálie posílány na střední východ za posledních 40 let. Přes 1 500 000 bezbranných zvířat na jejich plavidlech zemřelo strašnou pomalou smrtí, všechna trpěla… Další muka čekala zvířata po vylodění v importujících zemích.
Poslední kapkou v opovrhování zvířaty a bezohlednosti majitelů a zaměstnanců byl případ z minulého roku. Na jejich lodi Awassi Express plující na střední východ zahynulo 2 500 ovcí žízní a doslova uvařením se zaživa, napěchovaných v kotcích plných výkalů. Odvážný člen posádky pořídil rozsáhlou dokumentaci, díky čemuž měla organizace Animals Australia přímé důkazy pro federální soud a australské ministerstvo zemědělství, které zahájilo hloubkové šetření. Závěry vedly až k současnému odebrání licence na přepravu zvířat této společnosti.
Emanuel Express je synonymem likvidace živých tvorů na moři: např. na jejich lodi Cormo Express zahynulo 6 000 ovcí v roce 2003, na jiných plavbách další tisíce, tisíce zvířat. Organizace Animals Australia průběžně podávala podněty na správní řízení proti této společnosti. Již v roce 2006 byla společnost shledána vinou. A v letošním roce organizace Animals Australia dostala firmu před federální soud.
Australský ministr zemědělství David Littleproud také zavádí přísnější podmínky pro vývoz zvířat po moři, včetně nižší hustoty zvířat a zvýšení prostoru nad hlavami. V Austrálii sílí tlak na zastavení vývozu živých zvířat bez výjimek.
Dita Laura Michaličková, předsedkyně Společnost pro zvířata uvádí: „ Jsme nadšeni touto výbornou zprávou z Austrálie, gratulujeme Animals Austrália. Je to výrazný krok vpřed za zastavení obrovského strádání zvířat v rámci celosvětové přepravy a krutého bezohledného byznysu“. A dodává: „Tak jako v případně přepravy v rámci Evropské unie a z unie, nelze zajistit zvířatům vhodné podmínky při žádné dlouhotrvající přepravě. Zvířata nejsou kusy materiálu, jsou to živí tvorové jako my lidé – při přepravě trpí. Veškeré předpisy sepsané a přijaté na ochranu zvířat při přepravě jsou navíc široce porušovány a jejich porušování není trestáno.“
Podpořme s lidmi z celého světa úsilí Animals Australia za zastavení krutého byznysu s živými tvory z Australie:
https://secure.animalsaustralia.org/take_action/live-export-shipboard-cruelty/


Spolecnost pro zvířata – zo Čsop/Society for Animals
dita.m111@seznam.cz
s.pro.zvirata@spolecnostprozvirata.cz
www.spolecnostprozvirata.cz
www.stoptransport.cz

Společnost pro zvířata spolupracuje s dalšími organizacemi za zastavení dálkových transportů a za zastavení vývozů zvířat do třetích zemí (Eurogroup for Animals, Animal Welfare Foundation, Animals´Angels, Animals International, Compassion in World Farming)

http://spolecnostprozvirata.cz/vizualni-dukazy-o-stradani-a-stresu-zvirat-souvisejicich-s-prepravou/
www.stoptransport.cz
www.facebook.com/spolecnostprozvirata.cz

zdroj: Animals Australia www.animalsaustralia.org
Informace pro media: https://animalsaustralia-media.org/uploads/live-sheep-export/
Dita L. Michaličková, Jaromíra Horáková, tel: 603179558 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist